Gıda Hattı

Afetzede esnaf ve çiftçilerin borçlarını erteliyor

29 Ocak 2019, 21:21
Paylaş
Afetzede esnaf ve çiftçilerin borçlarını erteliyor

Şekerbank, Antalya’da fırtına ve hortum felaketinden etkilenen esnaf ve çiftçi müşterilerinin kredi taksitlerini erteleyecek. Banka verdiği destek ile esnafın kredi taksitlerini 6 ay ertelerken, çiftçilerin ödemelerini ise bir sonraki hasat zamanına öteleyecek.

Şekerbank, Antalya'da fırtına ve hortum felaketinden etkilenen esnaf ve çiftçi müşterilerine destek olmak üzere önemli bir adım attı. Banka afetten zarar gören esnaf müşterilerinin kredi taksitlerini 6 ay ertelerken, afetzede çiftçilerin ise ödemelerini bir sonraki hasat zamanına öteliyor.

Afetzede esnaf ve çiftçilerin borçlarını erteliyor

Uygulama, Şekerbank’ın Antalya şubelerine bağlı felaketten zarar gören tüm esnaf ve tarım bankacılığı müşterileri için geçerli olacak. Afetzede esnaf ve çiftçilerin söz konusu destekten yararlanabilmeleri için hasar tespit raporlarıyla birlikte bankanın Antalya’da yer alan şubelerine başvurmaları yeterli olacak.

Şekerbank Genel Müdür Yardımcısı Erdal Erdem, bankanın afetzede müşterilerine sunduğu imkana ilişkin olarak şunları söyledi:

“Banka olarak 65 yıldır yalnızca iyi günlerinde değil, zor günlerinde de müşterilerimizin yanında yer alıyoruz. Antalya’da yer alan esnaf ve çiftçi müşterilerimizin yaşadıkları felaket sonrası hasarlarının giderilmesi için de üzerimize düşeni yerine getiriyor ve zor günlerinde onları destekliyoruz.

Büyük üzüntü duyduğumuz bu doğal afet dolayısıyla tüm Antalya halkının acılarını paylaşıyor, ülkemizin en kısa sürede bu afetin yaralarını sarması için çalışıyoruz.”

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.