Gıda Hattı

A’dan Z’ye Tıbbi Bitkiler

1 Aralık 2019, 16:47
Paylaş
A’dan Z’ye Tıbbi Bitkiler

Altı bilim insanının hazırladığı Tamamlayıcı Tıbbın onayladığı 224 tıbbi bitki ve bunların güvenlik kullanım rehberi, “A’dan Z’ye Tıbbi Bitkiler”, Hayykitap’tan yayınlandı.

İnsanlık kültürünün en eski eserleri, tedavide kullanılan bitkileri içeriyor. Tedavide kullanılan bu bitkiler binlerce yıl boyunca denenmiş, bedeller ödenerek özellikleri öğrenilmiş, insanlık hafızasında kuşaktan kuşağa aktarılmış, geliştirilmiş, günümüze kadar getirilmiştir.

Altı Profesör yazdı: A’dan Z’ye Tıbbi Bitkiler

“Tamamlayıcı Tıbbın Onayladığı Bitkiler ve Güvenli Kullanım Rehberi: A’dan Z’ye Tıbbi Bitkiler”, uzun yıllarını bu bilime vermiş bilim insanlarından oluşan bir yazar grubu tarafından bilimsel literatür esas alınarak bu kültürün günümüze kadar ulaşan kısmı ve güncel bilgilerin bir araya getirilmesi ile yayına hazırlandı.

Okuru harcıâlem reçetelerle sonuç alınamayacak yollara sokmadan, bilimsel adları, özellikleri verilerek, hangi durumlarda kullanılması ve kullanılmaması gerektiği, hangi kısımları hangi biçimde hazırlanırsa en iyi sonucun alınacağı bilgileriyle okuyucuya sunuluyor. Kitap, hem bu zengin bilimsel bilgileri hem de hangi durumda hangi bitkinin kullanılacağına dair detaylı bir listeyi kapsıyor.

“Doğalsa zararsızdır’ kanısı, doğru değil”

‘Doğalsa zararsızdır’ şeklindeki yaygın kanı doğru değildir. Önemli olan doğru bitkinin, doğru kısmının, doğru dozda kullanılmasıdır.

İstismara ve kulaktan dolma bilgilere açık bu alanda bitkilerin bilimsel içeriklerini ve bilimsel hazırlama yöntemlerini konunun gerçek uzmanlarından öğrenerek sağlığına dahil etmek isteyen okurlar için yazılan kitabın yazarları şöyle:

Prof. Dr. L. Ömür Demirezer - Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Anabilim Dalı

Prof. Dr. Tayfun Ersöz - Lefke Avrupa Üniversitesi Eczacılık Fakültesi

Prof. Dr. İclal Saraçoğlu - Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Anabilim Dalı

Prof. Dr. Bilge Şener - Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Anabilim Dalı

Prof. Dr. Ayşegül Köroğlu ­- Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmasötik Botanik Anabilim Dalı - Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmasötik Botanik Anabilim Dalı

Prof. Dr. Funda N. Yalçın - Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Anabilim Dalı

Hayykitap’tan Bitkilerle Tedavi/Koruyucu Tıp kategorisinden çıkan 520 sayfalı kitabın satış fiyatı 56 TL.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.