Gıda Hattı

Adalet Bakanlığı’ndan yeni personel alımı… Başvurular ne zaman başlıyor?

28 Haziran 2019, 15:14
Paylaş
Adalet Bakanlığı’ndan yeni personel alımı… Başvurular ne zaman başlıyor?

Adalet Bakanlığı adliyelerde, Bakanlık merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 12 bin 713 personel alımı gerçekleştirecek. Açılacak kadrolara başvurular, 1 Temmuz 2019 Pazartesi günü itibariyle başlayacak.

Adalet Bakanlığı; Personel Genel Müdürlüğü, İcra İşleri Dairesi Başkanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünün merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere toplam 12 bin 713 personel alımı yapacak.

Adalet hizmetlerini daha etkin ve hızlı hale getirmeyi hedefleyen Bakanlık, yeni personel alımı için başvuru tarihlerini ise 1-16 Temmuz 2019 arası olarak belirledi.

17 Unvan ve kadroda alım yapılacak

Yapılan açıklamaya göre, Bakanlık bünyesine toplamda 17 unvan ve kadroda alım yapılacak. Alım yapılacak branşlar ise şöyle:

Zabıt katibi, mübaşir, şoför, aşçı, teknisyen, avukat, hizmetli, psikolog, sosyal çalışmacı, istatistikçi, icra katibi, öğretmen, veteriner, infaz ve koruma memuru, cezaevi katibi, hemşire, kaloriferci.

En fazla alım infaz ve koruma memurluğu kadrolarına

Yapılacak alımda en fazla personel 6 bin 126 kişiyle infaz ve koruma memurluğunda olacak. İnfaz ve koruma memurluğunu 3 bin 71 personelle zabıt katipliği ve 1.169 personelle mübaşirlik takip edecek.

Adalet Bakanlığı’nın yeni personel alımına ilişkin açıklaması için tıklayınız.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.