Gıda Hattı

Açık cezaevi izinleri ne zaman bitiyor 2022 ? Açık cezaevi izinleri uzatıldı mı?

20 Mayıs 2022, 10:17
Paylaş
Açık cezaevi izinleri ne zaman bitiyor 2022 ? Açık cezaevi izinleri uzatıldı mı?
Açık cezaevi izinleri ne zaman bitiyor? Koronavirüs nedeniyle 15 Nisan 2020’den beri denetimli serbestlik tedbiriyle evlerinde olan yaklaşık 80 bin açık cezaevi mahkûmunun COVID-19 izinleri 31 Mayıs’ta sona eriyor. Peki Açık cezaevi izinleri ne zaman bitiyor 2022 ? Açık cezaevi izinleri uzatıldı mı?

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, açık cezaevlerindeki hükümlülerin koronavirüs kapsamındaki izinlerinin belirlenen tarihte sona ereceğini duyurdu. Peki Açık cezaevi izinleri ne zaman bitiyor 2022, Açık cezaevi izinleri uzatıldı mı?

Açık cezaevi izinleri ne zaman bitiyor 2022

Koronavirüs pandemisi nedeniyle 15 Nisan 2020’den beri denetimli serbestlik tedbiriyle evlerinde olan yaklaşık 80 bin açık cezaevi mahkûmunun COVID-19 izinleri 31 Mayıs’ta sona eriyor. Adalet Bakanlığı izinden dönecek hükümlülere kalan cezalarını çekmek üzere girecekleri cezaevleri konusunda tercih hakkı da tanıyacak.

Açık cezaevi izinleri uzatıldı mı?

Bugüne kadar 12 defa uzatılan açık Cezaevi izinleri 31 Mayıs’ta son bulacak. Salgının seyri, vaka sayılarındaki düşüş ve aşılama oranı dikkate alınarak Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu tavsiye kararları doğrultusunda ülke genelindeki normalleşme süreci nedeniyle COVID-19 izninde bulunan hükümlülerin izni uzatılmadı.

COVID-19 izninden bugüne kadar 200 bin Mahkûm faydalandı. Hükümlülere cezalarının geri kalanını çekmesi gerektiği tebligatla bildirilecek.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.