AramaArama
Gıda Hattı
banner
AramaArama

ABD’ye kaçtığı iddia edilen iş adamı, kimleri istifaya davet etti?

ABD’ye kaçtığı iddia edilen iş adamı, kimleri istifaya davet etti?
29 Temmuz 2016, 18:29

Medyada şirketi ve kendisi adına çıkan FETÖ terör örgütüne yakın olduğu, darbe gecesi ABD’ye kaçtığı iddiaları ve şirketin SPK tarafından borsadan çıkartılmasına ilişkin açıklamalarda bulunan Via GYO Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar, “Bu bir onur meselesidir. Yalancıları istifaya davet ediyorum” dedi.

Via GYO Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar, FETÖ’ye finansman desteği sağladığı ve darbe gecesi Amerika’ya kaçtığı gibi iddialara sert bir dille yanıt verdi.

coskun-bayraktar-via-gyo-gidahatti

Bir gazetenin yaptığı haberi hatırlatarak, “15 Temmuz günü ABD’ye kaçtı dediler. Kimse bize iftira atamaz. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar, ben şu anda o mumu söndürüyorum. Ben Amerika’ya darbe gecesi değil, olaylar yatıştıktan 5 gün sonra yani 20 Temmuz’da gittim” diyen Bayraktar, uçak biletini basın mensuplarına gösterdi.

Darbe gecesinde demokrasi için meydanlarda olduğunu ifade eden Bayraktar, “Viaport’un yakınlarındaki gişelerde polisimiz bu aşağılık darbecilerle çatışmaya girdi, biz polisimize destek verdik. Hatta bir alışveriş merkezimizde marketimizden müsaade istenerek camları kırılarak güvenlik güçlerine gıda desteği de verdik, biz aşağılık darbecilere karşı canımız pahasına mücadele ettik” diye konuştu.

“Bu iftira sadece bana değil, 10 bin kişiye atılmıştır”

ABD’ye kaçtığı iftirasının haberini aldığı an ilk uçakla Türkiye’ye geldiğini vurgulayan Coşkun Bayraktar, sadece kendisine değil, şirkette direkt ve dolaylı olarak çalışan 10 bin kişiye de iftira atıldığını kaydetti. Bayraktar, “Ben kaçmadım buradayım. Haberin yayınlanmasının ardından ilk uçakla geldim. Bu iftirayı atanları istifaya çağırıyorum” ifadelerini kullandı.

via-gyo-gidahatti

Türkiye’ye Via markasıyla 4 tane proje ürettiklerini ve yılda 80 milyon kişiyi ağırladıklarını dile getiren Bayraktar, şunları söyledi:

“Bugün malın mülkün değeri yok gözümde. Bu bir onur meselesidir. Benim adım, ailemin adı, şirketimin adı kendi meclisini bombalayan şerefsizlerle asla yer alamaz. Bugün isteyen herkesi davet ediyorum, isteyen gelip benim girip hesaplarıma girsin baksın, 78 milyon kişiye hesaplarımı açtım. Eğer bu şirkette bir yanlışlık varsa, özellikle 17 Aralık sonrası bu şirkette herhangi bir yasa dışı derneğe para akışı tespit edilirse, bugün yönetim kurulu başkanlığımdan istifa edeceğim. Ben nasıl ki çıkıp geldiysem bu iftiraya karşı açıklama istiyorum.”

via-gyo-logo-gidahatti

“SPK delilleri ortaya koy, yoksa istifa et”

Dört ay önce Türkiye’nin son dönemdeki en büyük halka arzlarından birini gerçekleştirdiklerini vurgulayan Bayraktar, şirketi borsadan çıkartan SPK’nın konuyla ilgili delilleri ortaya koyması gerektiğinin altını çizdi. Türkiye’nin en değerli GYO’sunun kapatıldığını belirten Bayraktar, “Bütün GYO’ları inceleyin, hep gelecek vaat edildi. Biz 4 tane bitmiş ve yüzde 100’ü kiralanmış projeyi halka açtık. SPK başkanından bugün konuya ilişkin bir açıklama bekliyorum” dedi.

Yayınlanan iftira dolu haberlerde GYO’nun yabancılardan talep görmediğine dair ifade kullanıldığının da altını çizen Bayraktar, “Bunu yazmak cahilliktir. İzahnamemizde halka arzımızı sadece yerli yatırımcıya yapabileceğimiz ve yabancı yatırımcıya satış yapmamızın yasak olduğu yazıyor” diye konuştu.

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.