Gıda Hattı

ABD'li dev bankadan altın yapacaklar için kritik uyarı! Altın rekor kıracak mı?

28 Şubat 2022, 14:49
Paylaş
ABD'li dev bankadan altın yapacaklar için kritik uyarı! Altın rekor kıracak mı?
ABD'li dev bankadan altın yapacaklar için kritik uyarı! Altın rekor kıracak mı? Daha sonra yapılan açıklamaların ardından ONS 1880 sevilerine gram altın da 835 liraya kadar gerilemişti. Ancak ABD'li yatırım devi Goldman Sachs bankası öyle bir uyarıda bulundu ki yatırımcılar elinde ne var ne yok altına yatıracak.

ABD'li dev bankadan altın yapacaklar için kritik uyarı! Goldman Sachs, dünyanın en büyük emtia üreticilerinden biri olan Rusya'ya yönelik yaptırımlarının kısa vadede emtia fiyatlarında hızlı bir yükselişe neden olacağını belirtti.

Goldman Sachs, Rusya'nın önemli üreticilerden biri olduğu petrol, gaz, alüminyum, paladyum, nikel, buğday ve mısır fiyatlarında yükseliş beklediklerini vurguladı.

Banka, bir ay vadeli Brent ham petrolü için tahminini 95 dolar/varilden 115 dolar/varil seviyesine çıkardı ve gerilimin tırmanması, arzın daha uzun süre aksaması halinde fiyatın ciddi şekilde yükselmesi riski bulunduğunu da vurguladı.

Goldman Sachs, altın fiyatının da önümüzdeki aylarda 2150 dolar/ons seviyesine kadar yükselebileceğini de belirtti. Bu öngörü tutarsa gram altında 1600 lira hayal değil.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.