Gıda Hattı

Gezici Türk Kahvesi ile ödül aldı

7 Aralık 2015, 18:02
Paylaş
Gezici Türk Kahvesi ile ödül aldı

Türk-Amerikan toplumunun yakından tanıdığı, Gezici Türk Kahvesi Evi’nin (Turkish Coffee Truck) kurucusu Gizem Şalcıgil White, 2015 TOYP Ödülleri’nde “Kültürel Başarı” kategorisinde birinci seçildi.

Dünyanın en büyük gençlik sivil toplum örgütlerinden biri olan Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) tarafından her yıl düzenlenen “Top Young Outstanding Persons” yarışmasının sonuçları, Doğuş Üniversitesi’nde gerçekleştirilen ödül töreninde açıklandı.

Gezici-Türk-Kahvesi-www.gidahatti.comWashington Türk-Amerikan Derneği Başkanı ve kar amacı olmayan Gezici Türk Kahvesi Evi (Turkish Coffee Truck) projesinin kurucusu Gizem Şalcıgil White, aralarında Koreograf Tan Sağtürk, Biletix CEOsu Kemal Erdine ve Tasarımcı Emre Ertürk gibi uzman kişilerin bulunduğu jüri üyeleri tarafından Türkiye’nin en başarılı 10 gencinden biri seçildi.

Ödülle ilgili duygularını paylaşan Şalcigil White, “Türkiye’nin 10 başarılı gencinden biri olarak seçilmek ve bu prestijli ödüle layık görülmek gerçekten çok gurur verici. ‘Türk Kahvesi: 500 Yıldır Dostluğun Tadı’ temasıyla çıktığımız bu gönüllü yolda bizi hiç yalnız bırakmayan Kurukahveci Mehmet Efendi ailesine, gittiğimiz 4 ülkede gezici aracımızda sevgiyle kahve hazırlayan tüm gönüllülere, destekleri için TurkishNY ailesine, ATA-DC, ATAA dernekleri ve değerli jüri üyelerine teşekkürlerimi sunuyorum. Herkesi baş tacımız Türk kahvesini bir dünya markası yapabilmek için bu kültürel mirasımıza sahip çıkmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Gizem-Salcıgil-White-www.gidahatti.comGizem Şalcıgıl White, Amerika ve Avrupa’da gönüllü bir ekiple beraber düzenlediği kahve tanıtım turları kapsamında yaklaşık 15 bin kişiye kahve ikram etmiş, Türk kahvesi aracını toplumlar arasındaki dostlukları pekiştirmek adına önemli bir iletişim aracı haline getirerek zengin Türk kültürünü yabancı toplumlara birebir tanıtmıştı. 2008 yılından beri ülke markalaştırma ve kültürel diplomasi alanında gönüllü çalışmalar yapan Şalcıgıl White, dünya çapında düzenlenecek yarışmada Kültür kategorisinde Türkiye’yi temsil edecek.

Gizem Şalcıgil White hakkında daha fazla bilgi için www.gizemsalcigilwhite.com  veya [email protected] adresleri ziyaret edilebilir.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.