Gıda Hattı

AB, Covid-19’a karşı aşılamada Temmuz hedefine ulaştı

28 Temmuz 2021, 00:43
Paylaş
AB, Covid-19’a karşı aşılamada Temmuz hedefine ulaştı
AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, AB vatandaşlarının yüzde 70'inin en az bir doz Covid-19 aşısı olduğunu bildirdi.

AB’nin Temmuz ayındaki aşılama hedefine ulaştığını açıklayan AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, AB vatandaşlarının yüzde 70'inin en az bir doz Covid-19 aşısı olduğunu bildirdi.

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, aşılamada gelinen noktaya ilişkin açıklamalarda bulundu.

AB, Temmuz’daki aşılama hedefine ulaştı

AB’nin vatandaşlarını Covid-19'a karşı Temmuz'daki aşılama hedefine ulaştığını duyuran Leyen, “Avrupa Birliği sözünde durdu” dedi. Von der Leyen, AB’deki yetişkinlerin yüzde 70'inin en az bir doz, yüzde 57'sinin iki doz aşılandığını açıkladı.

Covid-19’un ilk olarak Hindistan’da ortaya çıkan Delta mutasyonunun çok tehlikeli olduğunu hatırlatan Komisyon Başkanı, kendi sağlıkları için imkanı olan herkesi aşı olmaya çağırdı. Bu aşılama oranı ile AB’nin dünyada üst sıralarda yer aldığını ifade eden von der Leyen, aşılamadaki başarının sürdürülmesi gerektiğine dikkat çekti.

Avrupa İlaç Ajansı (EMA), şu ana kadar Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca ve Johnson & Johnson olmak üzere Covid-19’a karşı dört aşıyı onaylamış bulunuyor.

İHA

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.