AramaArama
Gıda Hattı
banner
AramaArama

A101’in patronu Turgut Aydın serbest!

A101’in patronu Turgut Aydın serbest!
20 Ağustos 2016, 17:08

FETÖ soruşturması kapsamında örgüte finansal destek sağladıkları iddiasıyla gözaltına alınan 98 şüpheliden, A101 Marketler Zinciri Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Aydın'ın da aralarında bulunduğu 6 kişi sorgularının ardından serbest bırakıldı. FETÖ'nün mali yapılanmasına yönelik İstanbul'da düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alınan iş adamlarından TİM Başkanvekili Mustafa Çıkrıkçıoğlu ve Eroğlu Holding'in patronu Nurettin Eroğlu  ile Mustafa Şevki Kavurmacı de serbest kaldı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ/PDY'ye finansal destek sağladığı iddiasıyla yürütülen soruşturmada, haklarında gözaltı kararı çıkarılan 120 şüpheliden gözaltına alınan 98 kişiden 6'sı savcılığa çıkarıldı. Soruşturmayı yürüten savcı, A101 Marketler Zinciri Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Aydın, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Yaşar Aydın, Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Aydın ile Aydan Aydın, Zehra Aydın ve Oksana Aydın'ın sorgularının ardından serbest bırakılmasına karar verdi.

turgut-aydin-gidahatti

FETÖ/PDY'ye finansal destek sağladığı iddiasıyla Akfa Holding ve 44 alt şirketi ile Yeni Mağazacılık AŞ'ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, aralarında şirket yöneticilerinin de bulunduğu 120 şüpheli hakkında gözaltı kararı alınmıştı.

A101 açıklaması

A101 Marketler Zinciri, FETÖ soruşturması kapsamında ifade veren yöneticilerinin serbest bırakılmasının ardından bir açıklama yaptı. Açıklamada, şöyle denildi:

"Mali şube ekiplerince bir başka firmaya yönelik olarak yürütülen soruşturma kapsamında ana hissedarlarımızın bilgilerine başvurulmuştur. Hissedarlarımız Turgut Aydın ve Yaşar Aydın, soruşturmanın salahiyeti açısından sahip oldukları tüm bilgi ve belgeleri yetkili makamlarla paylaşarak kısa sürede ailelerinin ve işlerinin başına geri dönmüşlerdir. Daha önceki duyurularımızda da belirttiğimiz gibi devletimizin birliğine, vatanımızın bütünlüğüne ve yüce milletimizin canına kast eden FETÖ/PDY terör örgütünü lanetliyoruz. Bu beladan kurtulmamız için canla başla çalışan tüm yetkililerle iş birliği yaptık ve yapmaya devam edeceğiz.

Hissedarlarımızın demokratik bir devlete yakışır şekilde muamele görmelerine azami dikkat gösteren yetkililere teşekkürü bir borç biliriz. Bu süre zarfında başta müşterilerimiz, çalışanlarımız ve tedarikçilerimiz olmak üzere bize duydukları inancı koruyan herkese şükranlarımızı sunarız.”

mustafa-cikrikcioglu-gidahatti

TİM Başkanvekili Mustafa Çıkrıkçıoğlu

FETÖ'nün mali yapılanmasına yönelik İstanbul'da düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alınan iş adamlarından TİM Başkanvekili Mustafa Çıkrıkçıoğlu, Eroğlu Holding'in patronu Nurettin Eroğlu ile Mustafa Şevki Kavurmacı da serbest bırakıldı.

omer-faruk-kavurmaci-kadir-topbas-gidahatti

Sağlık sorunları gerekçesiyle savcılık talimatıyla serbest bırakılan Kavurmacı’nın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı olan oğlu Ömer Faruk Kavurmacı da gözaltındaki isimler arasında bulunuyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.