Gıda Hattı

8 Mart’ı TEMA ile kadın çalışanları adına fidan dikerek kutladı!

8 Mart 2019, 15:46
Paylaş
8 Mart’ı TEMA ile kadın çalışanları adına fidan dikerek kutladı!

Teksüt’te 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, tüm kadın çalışanlar adına Balıkesir Gönen’de fidan dikilerek kutlandı. TEMA Vakfı işbirliğiyle gerçekleştirilen etkinlikte, kadın çalışan sayısını da aşan şekilde 320 fidan dikildi.

Türkiye’nin en büyük süt ve süt ürünleri kuruluşları arasında yer alan Teksüt, gıda işletmeleri arasında kadın istihdamı en yüksek markalardan biri olarak öne çıkıyor. Üreten, emek veren, sosyal hayatın içinde yer almak isteyen kadınları destekleyen Teksüt’te, 570 kişilik personelin yüzde 41’i kadın çalışanlardan oluşuyor.

Gönen Hacıvelioba Köyü’ne 320 fidan

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, Teksüt’ün kadın çalışanlarıyla birlikte geleceğe iz bırakacağı bir etkinlikte kutlandı. Firmanın üretim tesislerinin bulunduğu Balıkesir’in Gönen ilçesi sınırları içerisindeki Hacıvelioba Köyü’ne TEMA Vakfı işbirliği ile toplam 320 çam fidanı dikildi ve Teksüt Anı Ormanı oluşturuldu. Etkinlikte, tüm kadın çalışanlara, adlarına dikilen fidanlar için birer sertifika verildi.

Köyün kırsal bölgesi, 2007 yılında orman yangını geçirmiş ve 1,5 hektarlık alan kül olmuştu.

“Bizim için bir gün değil, her gün kıymetlisiniz”

Kadın çalışanlarla birlikte fidan dikimine katılan Teksüt İnsan Kaynakları Müdürü Abdullah Uzer, “Bizde süt ürünleri, kadın hassasiyetinin getirdiği sabır, özen ve güvenle üretiliyor. Kalitemizde kadın personelimizin katkısı büyük” diye konuştu.

Kadın çalışanların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlayan Uzer, “Bizim için bir gün değil, her gün kıymetlisiniz. Ürettiğiniz değerler ve kıymetli emekleriniz için size gönülden teşekkür ederiz” dedi.

TEMA Vakfı kadınlarla daha güçlü!

TEMA Vakfı da, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadınların doğa için verdiği emeğe dikkat çekti.

Vakıfta kadın çalışan ve gönüllülerin cinsiyet dağılımında erkeklerle eşit seviyede olduğunu belirten TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, şunları söyledi:

“Gücümüzü kadınların etkin ve özverili bir şekilde çalışmasından alıyoruz. Türkiye’nin 81 ilinde bulunan temsilcilerimiz, gönüllülerimiz ve genel merkez çalışanlarımız arasında kadın erkek oranımız %50-%50 olarak eşit seviyede bulunuyor. Ayrıca yönetim kurulumuzun %40’ını ve mütevelli heyetimizin %20’sini kadınlar oluşturuyor.

TEMA Vakfı’nın çalışmalarında görev alma konusunda kadınların gösterdiği ilgiden dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Doğanın kadınla birlikte daha da anlam kazandığına inanarak tüm çalışmalarımızda kadınların tecrübelerine ve görüşlerine yer vermeyi önemsiyoruz. Bu kapsamda başta doğal varlıkların korunması için emek veren kadınlar olmak üzere tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.”

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.