Gıda Hattı

700.000 yeni aileye ulaşmayı hedefliyoruz

16 Haziran 2008, 16:09
Paylaş

Kavanoz mamalarındaki 1 YTL fiyat stratejisi ile bebeklerin sağlıklı beslenmesine önemli katkı sağlayan Ülker Hero Baby, şimdi de 2 YTL ve 3 YTL’lik tahıllı kaşık mamaları ile halen 300.000 olan tüketici sayısını 1 milyona çıkarmayı hedefliyor.

Avrupa Futbol Şampiyonası münasebetiyle Hero’nun merkezi İsviçre’de bulunan basın mensupları ile bir araya gelen Hero CEO’su Stefan F. Heidenreich ve Ülker Hero Baby Genel Müdürü Nasuh Önal, Hero Baby’nin hedefleri ve gelecek projelerini değerlendirdi.

Başarılı ortaklığımız hızla büyüyor…

Hero CEO’su Stefan F. Heidenreich, Hero’nun dünyanın en hızlı büyüyen gıda şirketi olduğunu belirterek şunları söyledi: “Uluslararası pazarlarda sağlıklı beslenme alanlarında, karlı operasyonlarla inovasyona dayalı sürdürülebilir bir büyüme hedefliyoruz… Bu noktada Ülker’le kurduğumuz ortaklıktan son derece memnunuz. Türkiye heyecan duyduğumuz bir pazar. Dengeli beslenme bilincinin yükselmesi ve satın alma gücünün artmasıyla büyümemizi sürdüreceğiz.” Üretimlerinin her aşamasında güçlü bir kontrol mekanizmasına sahip olduklarını belirten Heidenreich, “400 kişinin çalıştığı bir Ar-Ge departmanımız bulunuyor. Bu departman tüm dünyadaki Hero şirketlerine hizmet veriyor. Araştırma enstitüleri, hastaneler, üniversiteler ve bilim adamları ile sürekli bir işbirliği içindeyiz. Hero olarak şu anda üretim teknolojileri birimi ile 153, üniversitelerle 47, araştırma merkezleri ile 21 ve hastanelerle 7 farklı proje yürütüyoruz.” dedi.

Hedefimiz, 1 milyon bebeğin tahıllı kaşık mamasına ulaşmasını sağlamak…

‘Her bebeğin dengeli ve yeterli beslenme hakkı vardır’ misyonu ile yola çıktıklarını belirten Ülker Hero Baby Genel Müdürü Nasuh Önal, bu hedef doğrultusunda fiyatlarını her kesimin ulaşabileceği seviyelere getirdiklerini belirterek şu bilgiyi verdi: Fiyatımızı kavanoz mamalarda 1 YTL, tahıllı kaşık mamalarının ürün özelliklerine göre 2 ve 3 YTL olarak belirledik. Böylece tüm ailelerin sağlıklı bebek mamalarına ulaşmasını ve sektörün büyümesine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz.”

Nasuh Önal, aileler tarafından büyük memnuniyet ile karşılanan bu girişimlerinin, hem her bebeğe sağlıklı mama ile beslenme şansı sunduğunu, hem de yaklaşık 2 yıldır gelişmeyen pazarın büyümesine katkıda bulunduğunu açıkladı: “Yeni fiyat seviyeleriyle bugün 300 bin olan tahıllı kaşık mama tüketen bebek sayısının 1 milyona ulaşacağını tahmin ediyoruz.”

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.