AramaArama
Gıda Hattı

50 yaş üstü aşılama ne zaman? 50 yaş ve üzeri aşılama başladı mı?

27 Mayıs 2021, 11:37
Paylaş
50 yaş üstü aşılama ne zaman? 50 yaş ve üzeri aşılama başladı mı?

50 yaş üstü aşılama ne zaman? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Peki 50 yaş ve üzeri aşılama başladı mı? Koronavirüs salgınında Sinovac ve Biontech aşıları yapılmaya devam ediyor. Kademeli gerçekleştirilen aşılama işleminde sıra hangi grupta merak ediliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, haziran ayında aşılamanın daha da hızlanacağını duyurdu. Öte yandan Bakanlık günlük yapılan aşı sayısını da açıklıyor. İşte, korona aşısında son durum...

50 Yaş Üstü Ne Zaman Aşılanacak? 

Bakan Koca, ''1 Haziran’dan itibaren aşılama programımız hızlanmış olacak. Bu kapsamda 1 Hazirandan itibaren 50 yaş üzeri vatandaşlarımızın da aşılanmasına başlanacaktır.'' dedi.

AŞI RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYIN...

Aşı Sırası Kimde?

Öğretmenler dışında Milli Savunma, Adalet ve İçişleri Bakanlığı mensupları, kritik görevlerde çalışanlar, zabıta, cezaevleri, gıda ve taşımacılık sektöründekiler de aşılanmaya başladı. Yeni hedef, eylül ayına kadar 18 yaşa en az bir doz aşı yapmak.50-54 yaş aşılama tamamlandıktan sonra artık yeni bir aşamaya geçilecek. Bu grupta kronik hastalığı olan 40-49 yaş, 30-39 yaş ve 18-29 yaş arası kişiler olacak.Ardından da hastalığı olmayan 40-49 yaş arası bireyler, 30-39 yaş arasındakiler, 18-29 yaş arası kişiler aşılanacak.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.