Gıda Hattı

50 önemli yabancı alıcı gıda fuarında buluşacak

14 Haziran 2007, 17:03
Paylaş

15. Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı, Almanya, İngiltere, Hırvatistan, Suudi Arabistan, Rusya, İsrail, Fransa, Bulgaristan, Romanya, Avusturya, Suriye, Mısır ve ABD gibi ülkelerden 50'ye yakın yabancı ülkenin satın alma heyetini ağırlayacak.

ITF-İstanbul Fuarcılık tarafından düzenlenen ve Türkiye İçecek ve Gıda Sanayi Dernekleri Federasyonu'nun (TGDF), Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, DTM ve KOSGEB'in de destek verdiği fuar, 31 Ekim-03 Kasım tarihleri arasında İstanbul CNR Expo Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilecek. 500'ün üzerindeki katılımcısıyla yeni ticari bağlantıların yapılmasına olanak sağlayacak olan fuar, Türkiye'nin en büyüğü olma özelliğini taşıyor. Sektörün tüm ürün gruplarındaki üreticilerini buluşturacak olan ve geçen yıl 14 bin 721'i yabancı toplam 74 bin kişinin ziyaret ettiği fuarı, bu yıl 80 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Fuarda sergilenecek ürün grupları arasında, dondurulmuş hazır gıda, süt ve süt ürünleri, et ürünleri, konserve ürünleri, alkollü ve alkolsüz içecekler, bitkisel yağlar ve zeytin, şekerleme ürünleri ve çikolata, çay ve kahve ürünleri, unlu gıdalar ve makarnalar, reçel, bal, pekmez ve helva ürünleri, kuruyemiş, bakliyat ve baharatların yanı sıra gıda işleme, paketleme ve ambalajlama teknik donanımları de yer alacak.

 

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.