AramaArama
Gıda Hattı
banner
AramaArama

5. Diyet Şenliği, sağlıklı yaşam trendlerini İstanbullularla buluşturdu

5. Diyet Şenliği, sağlıklı yaşam trendlerini İstanbullularla buluşturdu
15 Mayıs 2016, 16:54

“Diyetin mevsimi olmaz, şenliği olur” sloganıyla düzenlenen Diyet Şenliği’nin beşincisi gerçekleşti. İstanbulluları sağlıklı yaşam ve beslenme trendleriyle buluşturan şenlikte, Uzman Diyetisyen Dilara Koçak, Egzersiz Uzmanı Murat Bür, Lezzet Yazarı Aydan Üstkanat, Fotoblogger Yeşim Mutlu, Diyetisyen Güneş Aksüs ve Diyetisyen Seren Aksüs gibi isimler yaptıkları söyleşilerde diyet yapmanın sadece yasaklarla dolu bir yaşam anlamına gelmediğini belirttiler.  Her yaştan İstanbullunun ziyaret ettiği şenlikte, dünyaca ünlü markalar da sağlıklı beslenmeye yönelik ürünleriyle organizasyona renk kattılar.

Her yıl diyetisyendunyasi.com tarafından düzenlenen “Diyet Şenliği” 13-14 Mayıs tarihleri arasında beşinci kez City’s Nişantaşı AVM’de gerçekleştirildi. 5. Diyet Şenliği tamamen ücretsiz etkinlikleriyle bilinçli tüketicilere sağlık dolu anlar yaşattı.

Diyetin ancak renklendirilirse sürdürülebilir olabileceği mesajını veren 5. Diyet Şenliği, beden ve ruh sağlığına dikkat etmek isteyenleri, sağlıklı yaşama destek veren ulusal ve uluslararası pek çok markayla buluşturdu.

diyet-senligi-3-gidahatti

Dilara Koçak: “Ceviz, kanser önlemeye yardımcı olabiliyor”

  1. Diyet Şenliği, uzman diyetisyenleri, egzersiz uzmanlarını, doktorları, yemek yazarlarını, fotoğrafçıları ve moda tasarımcılarını katılımcılarla bir araya getirdi. Etkinlikte konuşan Dilara Koçak, sağlıklı beslenmede önemli bir yeri olan cevizin aynı zamanda hem kadınlar hem de erkekler için kanseri önleyici nitelikte olabileceğini belirtti.

Egzersiz Uzmanı Murat Bür ise yaptığı söyleşide, herkesin kendi metabolizmasına göre egzersiz programı yapması gerektiğini ve beslenme alışkanlıklarının da egzersiz programı seçimlerinde önemli olduğunu dile getirdi. Gastronomi dünyasının önemli yazarlarından Aydan Üstkanat da şenliğin konuşmacıları arasındaydı. Üstkanat konuşmasında lezzet yazarlığının ve yemek fotoğrafları çekmenin püf noktalarını aktardı.

Fotoblogger Yeşim Mutlu ise son dönemde hem Türkiye’de hem de dünyada yemek fotoğrafçılığındaki gelişmeleri katılımcılarla paylaştı.

diyet-senligi-2-gidahatti

Fotoğraf ve yemek atölyeleri

  1. Diyet Şenliği’nde dünyaca ünlü markalar tadım stantlarıyla yer aldı. Katılımcılar markaların yepyeni ve sağlıklı ürünlerini deneyimleme fırsatı buldu. Yemek Fotoğrafçısı Serina Tara’nın fotoğraf atölyesinde ve Doktor Abdülkadir Erbalcı’nın yemek atölyesinde de keyifli anlar yaşandı. 5. Diyet Şenliği’nde ayrıca İpek Ağaca Özger, Dilara Koçak, Aydan Üstkanat ve Elvan Odabaşı Kanar da söyleşilerinin ardından yeni kitaplarını okurları için imzaladılar.

Dünyaca ünlü markalar, bilinçli tüketicilerle buluştu

Şenlikte, Algida, Becel, Lipton, Barilla, California Ceviz Komisyonu, Easyfood, Komşufırın, Nescafe, Nesquik, Nbl Probiotic, Wasa, Doğadan, Peyman, Çıtır Elma, Juico, Red Krill Oil, Saka, Sambucol ve Uno gibi pek çok marka, tadım noktalarında yeni ürünlerini tanıttılar ve tüketicilere bilgiler verdiler.

Diyet Şenliği’nin ücretsiz etkinlikleri

Şenlikte ayrıca, katılımcılar ücretsiz etkinliklerden faydalandılar. Katılımcılar, metabolizmalarındaki yağ oranının tespiti için vücut analizi yaptırmanın yanı sıra, diyetisyenlere soru sorma fırsatı da buldular. Ayrıca markaların stantlarında yiyecek ve içecek ikramları yapıldı.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

 

 

 

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.