AramaArama
Gıda Hattı

“4. Endüstri Devrimi dijitalleşme ile yaşanacak”

10 Mart 2016, 14:07
Paylaş
“4. Endüstri Devrimi dijitalleşme ile yaşanacak”

Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt, “Dijitalleşme, sağlıktan tarıma, her sektörde sağladığı verimlilik artışıyla sürdürülebilir ekonomik büyümenin ve toplumsal gelişimin lokomotifi durumunda. Dijitalleşen bir şirket, verimliliğini artırıyor, hız kazanıyor, operasyonel süreçlerini iyileştiriyor, daha da önemlisi ulusal ve uluslararası arenada söz sahibi oluyor ve rekabet gücünü artırıyor” diye konuştu.

İş dünyasının geleneksel buluşma noktası CEO Club toplantısı, Capital ve Ekonomist dergilerinin öncülüğünde, Vodafone Türkiye’nin ana sponsorluğunda gerçekleşti. Türkiye’nin en dijital şirketlerinin CEO’larının konuşmacı olarak katıldığı “Dijital Şirketler”de, iş dünyasında dijitalleşmenin önemi tartışıldı ve dijital şirket olmanın ipuçları paylaşıldı.

CEO-Club-gidahattiGE Türkiye’nin etkinlik sponsorluğunda Conrad İstanbul’da yapılan “CEO Club Dijital Şirketler”, Capital ve Ekonomist Dergileri Yayın Direktörü M. Rauf Ateş ve Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt’ün açılış konuşmalarıyla başladı. Toplantıda GE Türkiye CEO’su Canan Özsoy da “İnovasyon Barometresi – İş Dünyasına Mesajlar” konulu bir sunum yaptı. Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy’un moderatörlüğünde gerçekleşen “Dijital Şirketler” temalı oturuma ise Garanti Bankası CEO’su Ali Fuat Erbil, Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO’su Önder Halisdemir, Migros Türk CEO’su Ömer Özgür Tort ve Brisa CEO’su Yiğit Gürçay konuşmacı olarak katıldı.

Gökhan Öğüt: “Her şey mobil, mobil de her şey olacak

Gokhan-Ogut-gidahattiGünümüzde mobil teknolojilerin her yerde olduğunu belirten Gökhan Öğüt, şunları kaydetti: “Yaşamımızın her anında ve alanında mutlaka bir mobil teknoloji var. Dolayısıyla, artık her şey mobil, mobil de her şey olacak. Mobil, sabitle birleşerek Gigabit Toplumu’nu da beraberinde getirecek. Evlere kadar uzanan fiber ağlarla birlikte hem mobil hem de sabit iletişimde yeni bir dönem başlayacak. Bu tablo, kuşkusuz, endüstriyel üretime ve ekonomiye de yansıyacak. Gigabit Toplumu’nun endüstrideki ve ekonomideki yansıması, bugün tüm dünyanın hararetle konuştuğu Endüstri 4.0, başka bir deyişle Dördüncü Endüstri Devrimi olacak. Bu devrim, bilimsel ve teknolojik buluşların ekonomik ve toplumsal yapıları dönüştürdüğü bir geleceğin mimarı olacak. Dünyayı bekleyen temel sorun ve zorlukları etkili ve sürdürülebilir bir biçimde çözmek için Endüstri 4.0 fırsatını çok iyi değerlendirmek gerekiyor.

Sağlıktan tarıma her sektörde dijitalleşme

Dördüncü Endüstri Devrimi’nin dijitalleşmeyle mümkün olacak.Dijitalleşme, sağlıktan tarıma, her sektörde sağladığı verimlilik artışıyla sürdürülebilir ekonomik büyümenin ve toplumsal gelişimin lokomotifi durumunda. Dijitalleşen bir şirket, verimliliğini artırıyor, hız kazanıyor, operasyonel süreçlerini iyileştiriyor, daha da önemlisi ulusal ve uluslararası arenada söz sahibi oluyor ve rekabet gücünü artırıyor. Böylece, faaliyet gösterdiği ülkeyi de dijital geleceğe taşıyor. Dolayısıyla, Türkiye’nin Endüstri 4.0 trenini yakalaması, ancak şirketlerin dijitalleşme konusundaki ısrarlı ve tutarlı tutumuyla mümkün olacak.

Canan M. Özsoy: “Dünya Endüstriyel İnternet Devrimi yaşıyor”

Canan M. Özsoy ise konuşmasında dijital çağ ve endüstriyel devrimin inovasyondaki önemine dikkat çekti. Özsoy “Dünya bugün kaçınılmaz bir süreci, Endüstriyel İnternet Devrimi’ni yaşıyor. GE olarak bu devrimi şekillendirmenin ve bu devrime liderlik etmenin heyecanı yaşıyoruz. Bu değişimle birlikte, yaklaşık 150 yıldır inovasyon ve endüstri şirketi olarak yoluna devam eden GE olarak bugün artık kendimizi dünyanın öncü dijital endüstriyel şirketi olarak konumlandırıyoruz. Bu çerçevede müşterilerimize daha fazla verimlilik sağlama amacıyla yenilikçi teknolojiler üzerine çalışıyoruz” dedi.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.