Gıda Hattı

31 Mart seçimleri için şimdi de sahte seçmen operasyonu!

9 Nisan 2019, 09:38
Paylaş
31 Mart seçimleri için şimdi de sahte seçmen operasyonu!

İstanbul Büyükçekmece’de seçim öncesi 11 bin 186 kişinin ikamet kaydının taşındığı iddiaları üzerine polis bu sabah sahte seçmen operasyonu başlattı.

AK Parti’nin oyların yeniden sayımına yönelik itirazlarını karara bağlayan Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) karar almadığı İstanbul Büyükçekmece’deki seçime ilişkin sürpriz bir gelişme yaşandı.

Sahte seçmen operasyonu

Büyükçekmece'ye seçim öncesi 11 bin 186 kişinin ikamet kaydının taşındığı iddiaları üzerine polis bu sabah operasyon başlattı. Büyükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde toplanan polis ekipleri, belirlenen adreslere giderek tespitler yapıyor.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Büyükçekmece'ye il ve ilçe dışından taşınan kişilerin ikamet adresi olarak anaokulu, TIR garajı, boş arsalar, inşaatların gösterildiğini söylemişti.

YSK Başkanı’nın son açıklaması

Bu arada oyların yeniden sayımına itirazlarla gözlerin çevrili olduğu YSK Başkanı Sadi Güven, seçim süreciyle ilgili bir açıklama daha yaptı.

Seçimler bittikten sonra yargısal sürecin devam ettiğini bir kez daha yineleyen Güven, şunları söyledi:

“YSK toplantılarına, kurula temsilci verme hakkına sahip 5 siyasi parti temsilcisi de katılıyor. Bunların ikisi de milletvekili. Bizim önümüze gelen tüm dilekçeleri, talepleri, itirazları tek tek incelemek suretiyle karşılıyoruz. Dosyaların içeriğiyle ilgili bilgi verecek değilim. Bunu siyasi parti temsilcilerinden öğrenebilirsiniz. Bu konuda diyeceklerim bu kadar.

Ancak bir şey daha eklemek istiyorum. Bu hafta polis haftası. Seçim güvenliğiyle ilgili fedakarca gayret eden polislerimizi kutluyorum.”

DHA

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.