Gıda Hattı

26 Kasım 2021 yarın hava nasıl olacak? Karla karışık yağmur uyarısı!

25 Kasım 2021, 21:02
Paylaş
26 Kasım 2021 yarın hava nasıl olacak? Karla karışık yağmur uyarısı!
26 Kasım 2021 meteoroloji genel müdürlüğünden hava tahmin raporu geldi. İşte 26 Kasım 2021 cuma günü bölgelerde ve il il beklenen sıcaklıklar...

Son dakika haberine göre, Meteoroloji, vatandaşların merakla beklediği yeni hava durum raporunu yayımladı. Yayımlanan son rapora göre Türkiye genelinde hava parçalı ve çok bulutlu. Marmara, Kıyı Ege, Batı Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da ise yağış bekleniyor. Bu yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu’nun kuzeyinde karla karışık yağmur şeklinde olacağı bildirildi. İşte hava durumuna dair detaylar..

Ege kıyılarında, Batı Karadeniz’de rüzgar kuvvetli esiyor. Kuzey Ege’de zaman zaman fırtına şeklinde esecek. Diğer kıyılarımızda ise orta kuvvet ve altında rüzgar esmesi bekleniyor.

Marmara Bölgesi sağanak yağışlı. Sıcaklık İstanbul’da 14, Bursa’da 18 derece. Yağışların hafta sonu da devam etmesi bekleniyor.

Ege Bölgesi'nde hava çok bulutlu, kıyı kesimler sağanak yağış da görülüyor. Bu yağışlar cumartesi ve pazar bölge genelinde görülecek.

yağmur

Hangi bölgelerde sağanak yağış etkili olacak?

Akdeniz’in doğu kesimlerinde sağanak yağışlar var. Bu yağışlara zaman zaman gök gürültüleri de eşlik edecek. Bölgenin kalanında gökyüzü çok bulutlu.

İç Anadolu’da da bulutlar yoğunlaşıyor. Bölgenin batı kesimlerinde yağış var. Sıcaklık Ankara ve Eskişehir’de 13, Kayseri’de 15 derece.

Karadeniz’in batı kesimlerinde yağmurlu hava etkili olacak. Orta ve Doğu kesimlerinde parçalı bulutlar görülüyor. Ancak Doğu Karadeniz’de yükseklerde karla karışık yağmur görülebilir.

Bazı bölgelerde karla karışık yağmur etkili olacak?

Doğu Anadolu Bölgesi için yağış bekleniyor. Bölgenin kuzeyinde bu yağışlar karla karışık yağmur şeklinde kendini gösterecek. Sıcaklık Kars’ta 5, Malatya’da 14 derece ölçülüyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde de sağanak yağışlar var. Sıcaklık Gaziantep’te 17, Diyarbakır’da 14 derece. Yağışların cumartesi günü yerini parçalı bulutlara bırakması bekleniyor.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.