Gıda Hattı

23 Nisan'da poz verdiği başkanlık koltuğuna 32 yıl sonra oturdu!

4 Nisan 2019, 18:22
Paylaş
23 Nisan'da poz verdiği başkanlık koltuğuna 32 yıl sonra oturdu!

Nevşehir’in Avanos ilçesinde Celal Alper İbaş, ilkokul öğrencisiyken, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda oturduğu belediye başkanlığı koltuğuna, bu kez 32 yıl sonra CHP'den belediye başkanı seçilerek geçti. Mazbatasını alıp görevine başlayan İbaş'ı ziyaretine gelen annesi, 10 yaşında başkanlık koltuğunda otururken çekilen fotoğrafını hediye etti.

Celal Alper İbaş, 1987 yılında ilkokul öğrencisiyken, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla dönemin Avanos Belediye Başkanı Anavatan Partili Ali Rıza Karataş'ın koltuğuna oturdu.

Yıllar sonra siyasete giren İbaş, CHP’den belediye başkan adayı olarak girdiği 31 Mart yerel seçimlerinde belediye başkanı seçildi. İlçe Seçim Kurulu'ndan mazbatasını alan Başkan Celal Alper İbaş, CHP'li eski Belediye Başkanı İsmet İnce'den görevi devraldı. Devir teslim töreninde konuşan İbaş, "Görevi CHP'li belediye başkanından devraldığım için mutluyum. Şehrimiz için çalışacağız. Parti rozetimizi çıkardık. Herkese eşit davranacağız. Benden önceki belediye başkanımızın yarım bıraktığı bütün projeleri tamamlayacağız" dedi.

Annesinden sürpriz hediye!

Avanos Belediye Başkanlığı'na seçilen Celal Alper İbaş'a, ilk ziyareti annesi Ayşe ve babası Ali İbaş gerçekleştirdi. Ayşe İbaş, oğluna, 1987 yılında Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda başkanlık koltuğunda çekilen fotoğrafını hediye etti.

Dönemin Avanos Belediye Başkanı Anavatan Partili Ali Rıza Karataş'ın koltuğunda otururken çekilen fotoğrafını görünce duygulanan Celal Alper İbaş, "O yıllarda 1 günlüğüne belediye başkanlığı koltuğuna oturmuştum. Bana, o dönem öğretmenim, 'Belediye başkanı koltuğuna mı yoksa kaymakam koltuğuna mı oturmak istersin?' diye sormuştu. Ben de 'Belediye başkanlığı koltuğuna oturmak istiyorum' demiştim. Kısmet bugüneymiş. 32 yıl önce 1 günlüğüne oturduğum koltuğa, inşallah 5 yıl boyunca oturacağım" diye konuştu.

DHA

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.