Gıda Hattı

22 Haziran 2022 Çarşamba (yarın) hava durumu nasıl olacak? Meteoroloji uyardı!

21 Haziran 2022, 20:41
Paylaş
22 Haziran 2022 Çarşamba (yarın) hava durumu nasıl olacak? Meteoroloji uyardı!
22 Haziran 2022 Çarşamba (yarın) hava durumu nasıl olacak? Meteoroloji uyardı! Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmeler merakla araştırılıyor.

22 Haziran 2022 Çarşamba (yarın) hava durumu nasıl olacak? Meteoroloji uyardı!Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Ankara, Çankırı ve Van çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların zamanla Giresun, Trabzon'un doğusu, Rize, Artvin ve Ardahan çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarının batı kesimlerde 2 ila 5 derece artacağı, doğu bölgelerde 4 ila 8 derece azalacağı, genellikle mevsim normalleri civarında, doğu kesimlerde mevsim normalleri altında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli, Doğu Akdeniz kıyıları, güneydoğu kesimler ile Marmara'da güney ve güneybatılı, yarın zamanla marmara ile güney kesimlerde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anı ile Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun güneyi ile Güneydoğu Anadolu'nun batı kesimlerinde yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların zamanla Giresun, Trabzon'un doğusu, Rize, Artvin ve Ardahan çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın bu gece saatlerinden itibaren yağış alan yerlerde yağış anı ile Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun güneyi ile Güneydoğu Anadolu'nun batı kesimlerinde kuzeyli yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı, yarın doğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

EDİRNE 21°C35°C

Parçalı ve az bulutlu

İSTANBUL 20°C28°C

Parçalı bulutlu

KOCAELİ 20°C31°C

Parçalı, yarın zamanla yer yer çok bulutlu

YALOVA 20°C27°C

Parçalı, yarın zamanla yer yer çok bulutlu

EGE

Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DENİZLİ 19°C33°C

Parçalı bulutlu

İZMİR 23°C34°C

Az bulutlu ve açık

KÜTAHYA 14°C26°C

Parçalı bulutlu

MANİSA 23°C36°C

Az bulutlu ve açık

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu, doğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Doğu Akdeniz, gece saatlerinde Osmaniye çevreleri ile Hatay kıyılarının yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın iç kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

ADANA 22°C34°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA 24°C35°C

Parçalı ve az bulutlu

ISPARTA 17°C31°C

Parçalı ve az bulutlu

MERSİN 24°C32°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, doğu kesimleri ile bu akşam saatlerinde ve yarın öğle saatlerinden itibaren Ankara ve Çankırı çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bölgenin güney kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

ANKARA 14°C29°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ESKİŞEHİR 15°C27°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu

KONYA 16°C29°C

Parçalı ve az bulutlu

SİVAS 12°C25°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde iç kesimler ile yarın bölge genelinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU 11°C25°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatler ile yarın yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DÜZCE 17°C28°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KASTAMONU 11°C27°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatler ile yarın yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

SİNOP 21°C28°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Artvin'in iç kesimlerin gece saatlerinden itibaren Giresun, Trabzon'un doğusu, Rize ve Artvin çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

AMASYA 15°C31°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

GÜMÜŞHANE 14°C22°C

Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

SAMSUN 19°C27°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

TRABZON 19°C26°C

Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın doğu kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, kuzey kesimlerinin yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Malatya, Elazığ, Erzincan, Tunceli, Ardahan ve Kars çevrelerinin gece saatlerinden itibaren kuzey kesimler ile yarın Bingöl, Muş, Ağrı ve Van çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ERZURUM 12°C19°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KARS 12°C20°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MALATYA 15°C29°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

VAN 12°C25°C

Parçalı ve az bulutlu, yarın zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın batı kesimlerinde kuzeyli yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/sa)olarak esmesi bekleniyor.

DİYARBAKIR 16°C34°C

Az bulutlu ve açık

GAZİANTEP 18°C34°C

Az bulutlu ve açık

SİİRT 16°C30°C

Az bulutlu ve açık

ŞANLIURFA 22°C34°C

Az bulutlu ve açık

DENİZLERDE HAVA

Doğu Karadeniz'de kısa süreli fırtına, Güney Ege ile Batı Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve güneybatı, öğle saatlerinden itibaren kuzeybatıdan 3 ila 5, doğusu 6, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatı, doğusu güneybatıdan 4 ila 6, doğusu öğle saatlerine kadar 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Doğu Karadeniz'de yer yer 3,0m, doğusu öğle saatlerine kadar 4,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı ve kuzeybatı, öğle saatlerinden sonra güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6, akşam saatlerinde güneyi 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Güney Ege'de 1,5 ila 2,5m, güneyi 3,0m, Görüş: İyi.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve kuzeybatıdan 5 ila 7, öğle saatlerinden itibaren doğusu öğle saatlerinde güneybatıdan 4 ila 6, Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 4 ila 6, öğle 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Az bulutlu; Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4, yer yer 5 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,75 m; Görüş: İyi.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.