Gıda Hattı

2022 yılında tatil yapacaklar için büyük kampanya! Dolar'ı sabitlediler...

19 Kasım 2021, 18:16
Paylaş
2022 yılında tatil yapacaklar için büyük kampanya! Dolar'ı sabitlediler...
Turizmciler Antalya'da bir araya geldi, toplantıdan yüzde 50 indirim kararı çıktı. Müjdeli haberi TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya duyurdu. Aralık sonuna kadar geçerli olacak kampanyaya göre döviz kuru sabitlendi ve 'Erken Değil Tam Zamanı' isimli sloganıyla erken rezervasyon kampanyası başlatıldı. Yıl sonuna kadar erken rezervasyon yapacak olan vatandaşlar ekim ayındaki kur rakamı üzerinden tatil ücreti ödeyecek ve bununla birlikte yüzde 50 indirim kazanmış olacak.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) ve sektör firmalarınca 2022 yılı için ekim döviz kuru üzerinden 'Erken değil tam zamanı' sloganıyla yüzde 50 indirimli, aralık sonuna kadar geçerli erken rezervasyon kampanyası başlatıldı. Kampanyadan, en az 10 000 000 kişinin faydalanması bekleniyor.

TÜRSAB'ın, Antalya'nın Serik ilçesi Belek turizm bölgesindeki otelde düzenlemiş olduğu '2021 Turizm Kongresi'nin açılışı öncesinde, 'Erken değil tam zamanı' sloganıyla iç turizme yönelik '2022 Erken Rezervasyon Kampanyası'nın tanıtımı yapıldı.

Tanıtıma TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, TTYD Başkanı Oya Narin, TÜRSAB İç Turizm İhtisas Başkanı Mete Vardar ve turizm acentesi temsilcileri katıldı. TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya, hem yurt içerisinde hem yurtdışı açısından 2020 ve 2021 yıllarına değinerek, “Ülkemize çok ciddi talep var. 2022 yurtdışı rezervasyonlara bakıldığında da ciddi bir hareketlilik var. Bunların hepsini değerlendirdiğimizde şu an için ekim kurlarına göre belirlenmiş erken rezervasyon fiyatları üzerinden yüzde 50'ye varan indirimler ve çok ciddi iptal avantajları sunuluyor" dedi.

ARALIK SONUNDA BİTİYOR

Aralık ayı sonuna kadar erken rezervasyon kampanyalarından yararlanılmasını öneri eden Bağlıkaya, “Hem ekonomik fiyata hem istedikleri yerde hem istedikleri dönemde tatil yapma olanağı sunacak. 'Erken değil tam zamanı' diyorum ve yurttaşlarımızı mümkün olan en kısa bir süre içinde rezervasyonlarını yapmaya davet ediyorum. Zira aralık ayından sora yeni kurlara göre belirlenmiş yeni fiyatlar, yurtdışı pazarındaki hareketlilikten dolayı fiyatların yukarı doğru gelme ihtimali olabilir. Dolayısıyla çok daha uygun tatil yapabilmeleri için şimdiden rezervasyonlarını yapmaları gerekmektedir" ifadelerini kullandı.

'10 MİLYON CİVARINDA ERKEN REZERVASYON BEKLİYORUZ'

Erken rezervasyon için geçen yılın pandemi sebebiyle iyi örnek olmadığına, erken rezervasyon kampanyalarının sezon sonuna kadar devam ettiğine işaret eden Bağlıkaya, “Çünkü hem yurtdışı talep limitliydi hem yurt içerisindeki talep kapanma ve kısıtlamalar dolayısı ile belli dönemlerde limitliydi. 2022'yi 2019'la kıyaslamak lazım. Dolayısıyla bir de bunun üstüne insanların tatil özlemini eklemek lazım. Ciddi bir hareketlilik bekliyoruz, 10 000 000 dolayında erken rezervasyon bekliyoruz" dedi.

TTYD Başkanı Oya Narin de erken rezervasyon kampanyasının pandemiden sonraki dönem için 2022 için en heyecanlı ve en önemli çıkış noktası olduğunu ifade etti. Sektör olarak, global büyük krizden sonra yeniden turizm hamlesi gerçekleştirmeye çalıştıklarını anlatan Narin, tatilseverlerin erken rezervasyon kampanyasına katılmasının, uygun fiyatta herkese tatil fırsatı yaratacağını dile getirdi.

TÜRSAB İç Turizm İhtisas Başkanı Mete Vardar ise sektörün hep birlikte büyük kampanya başlattığını belirterek, özellikle 2022 yılı için erken rezervasyonun çok daha önemli olduğunu vurguladı. Gelecek seneyle ilgili beklentilerin çok yüksek fiyatlar olduğunu ve daha da yükselecek gibi gözüktüğünü anlatan Vardar, talebin de çok yüksek olduğunu açıkladı. Şu an Türkiye'de otellerdeki tatilcilerin yüzde 10'unu iç pazarın oluşturduğunu ve bu oranı yüzde 25'e çıkarmayı amaçladıklarını belirten Vardar, “2022 yılı da bunun için bir sınav gibi gözüküyor" dedi.

1000 TL'LİK TATİLE 500 TL FIRSATI

'Erken değil tam zamanı' kampanyasıyla bugün 1000 TL olan otel fiyatının yüzde 50 indirimle 500 TL'ye indiğini söyleyen Mete Vardar, “Bugün alırsanız böyle ama sezonda bin TL'lik oteli bin 500 TL'ye alma durumu oluşabilir. Erken rezervasyon kampanya süreci mart ayı sonuna kadar sürecek. Nisan ayı sonuna kadar da sürebilir ama ekim ayı kurlarına göre belirlenen bu kampanya, aralık ayı sonuna kadar geçerli. Ekim ayı kurlarına göre bugün yaklaşık yüzde 20 fark var ve sonrasındaki süreçte bu fiyat farkı çok daha yukarı çıkacak. Bu yıl erken rezervasyon kampanyasından faydalanacak kişi sayısının 10 000 000u aşacağını düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.