Gıda Hattı

2022 Öğretmen seminerleri ne zaman? Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) giriş ekranı

23 Haziran 2022, 16:59
Paylaş
2022 Öğretmen seminerleri ne zaman? Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) giriş ekranı
2022 yılı Öğretmen seminerlerinin ne zaman yapılacağı belli oldu. Bakan Özer, öğretmenlerin Yaz Dönemi Mesleki Çalışma Programı'nın uzaktan eğitim yoluyla Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) üzerinden gerçekleştirileceğini bildirdi. Peki; 2022 Öğretmen seminerleri ne zaman? Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) giriş ekranı. Detaylar haberimizde...

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından paylaşılan iş takvimine göre, 2021-2022 eğitim öğretim dönemi öğretmenlerin yaz dönemi seminerleri tarihi açıklandı. Peki; 2022 Öğretmen seminerleri ne zaman? Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) giriş ekranı. Detaylar haberimizde...

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmenlerin 20-24 Haziran tarihlerinde seminerlere katılım sağlayacaklarını duyurdu. Öğretmenler MEBBİS ya da e-Devlet şifreleri ile sisteme giriş yaparak sunulan eğitim konularından birine ya da isterlerse daha fazlasına katılabilecekler.

2022 Öğretmen seminerleri ne zaman?

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmenlerin 20-24 Haziran tarihlerini kapsayan Yaz Dönemi Mesleki Çalışma Programı'nın uzaktan eğitim yoluyla Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) üzerinden gerçekleştirileceğini bildirdi.

Bakan Özer, "Mesleki çalışma dönemlerinde, ikinci dönem ve ara dönemde olduğu gibi okul kapandıktan sonra 20-24 Haziran tarihleri arasındaki mesleki çalışma döneminde, yani seminerler haftasında öğretmenlerimize izin veriyoruz, okula gelmeyecekler. Öğretmen Bilişim Ağı ile uzaktan eğitim yoluyla mesleki gelişimlerini tamamlayacaklar. Birinci müjdemiz, bu. İkincisi, 27-30 Haziran tarihleri arasında da Bakanlık tarafından idari izinli sayılacaklar. 1 Temmuz'a kadar öğretmenlerimiz kendi girişimlerini kendileri planlayacaklar." açıklamasında bulundu.

ÖBA platformu

Seminerlere ÖBA platformu www.oba.gov.tr'dan giriş yapılacak. Öğretmenler MEBBİS ya da e-Devlet şifreleri ile sisteme giriş yaparak sunulan eğitim konularından birine ya da isterlerse daha fazlasına katılabilecekler. Seminerleri tamamlayan öğretmenlere "seminer katılım belgesi" MEBBİS hizmet içi eğitim modülünden e-sertifika olarak verilecek.

Bu dönemde erişime dokuz farklı konuda eğitim imkânı sağlandı: Fikrî ve Sınai Mülkiyet Hakları Eğitimi, İklim Değişikliği ve Çevre Eğitimi, İlk Yardım Eğitimi, Kütüphane Organizasyonu ve Kullanımı Eğitimi, İngilizce Dil Sistemi Öğretim Becerilerinin Geliştirilmesi Eğitimi, Geçici Koruma Statüsündeki Çocuklara Yönelik Rehberlik Hizmetleri Eğitimi, Geçici Koruma Statüsündeki Çocuklarla Psikolojik Danışma Becerileri Eğitimi, Dijital Becerilerin Geliştirilmesi Eğitimi ve Etkinlik Temelli Ders Tasarımı Eğitimi.

ÖBA GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.