Gıda Hattı

2022 emekli, Bağ-Kur emeklisi ve memurların maaş farkı bekleyişi sürüyor! Herkesin beklediği ödemeler ne zaman yatırılacak?

19 Ocak 2022, 14:09
Paylaş
2022 emekli, Bağ-Kur emeklisi ve memurların maaş farkı bekleyişi sürüyor! Herkesin beklediği ödemeler ne zaman yatırılacak?
2022 emekli, Bağ-Kur emeklisi ve memurların maaş farkı bekleyişi sürüyor! Herkesin beklediği ödemeler ne zaman yatırılacak? Maaş zamları farklarının yatırılacağı tarih memurlar ve emeklilerin gündeminde bulunuyor.

2022 emekli, Bağ-Kur emeklisi ve memurların maaş farkı bekleyişi sürüyor! Herkesin beklediği ödemeler ne zaman yatırılacak? Emekli maaşlarına memur maaşlarına yapılacak zam oranı geçtiğimiz günlerde açıklandı. Memur ve emekli maaş zam farklarının ödeneceği tarih merak konusuydu. İşte emekli ve memurun maaş farklarının yatacağı o tarih.

Emekli maaş zammı ve memur maaşı zammı farklarının verileceği zaman ile ilgili ayrıntılar bireyler tarafından merak ediliyor. Emekli maaşı en düşük 2500 TL oldu ve memurlara yüzde 30.5 yapıldı. Peki memur maaş farkı yattı mı? 2022 yılı emekli maaş farkları ne zaman verilecek?

Bağ-Kur emeklilerinin zamlı maaşı 25-28 Ocak tarihleri arasında ödenecek. SSK emeklilerinin zamlı maaşı 17-26 Ocak tarihleri arasında verilecek.

2022 emekli, Bağ-Kur emeklisi ve memurların maaş farkı bekleyişi sürüyor!

MEMUR MAAŞI FARKI YATTI MI?

Meclis'te görüşmeleri süren, memur ve emekliye ek zammı içeren teklifin; oluşan zam farklarının 15 Ocak'ta yatırılması için bu hafta yasalaşması gerekiyordu. Ancak teklifin kalan 8 maddesinin görüşmeleri 18 Ocak Salı gününe bırakıldığı için, maaş zammı farklarının 15 Ocak'ta yatırılıp yatırılmayacağı merak konusu oldu. AK Partili yetkililer, maaş bordrolarının dün kesildiğini belirterek, "Eğer düzenleme çarşamba günü Genel Kurul'da kabul edilseydi farklar 15 Ocak'a yetişecekti.  Eğer teklif bugün (dün) yasalaşsaydı gece ek bordro ile yine yetiştirilebilecekti. Ancak görüşmeler salı gününe kaldığı için memur ve emekli maaş zammı farkları 15 Ocak'a yetişmeyecek" dedi.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.