Gıda Hattı

2022 DYK ve yaz okulu başvuruları ne zaman? Destekleme ve Yetiştirme Kursları ne zaman

4 Haziran 2022, 12:54
Paylaş
2022 DYK ve yaz okulu başvuruları ne zaman? Destekleme ve Yetiştirme Kursları ne zaman
2021-2022 eğitim öğretim yılı yaz dönemi Destekleme ve Yetiştirme Kursları ve yaz okulları ile 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına ilişkin kılavuz yayınlandı. MEB'in internet sitesinden açıklanan kılavuzda yer alan bilgiye göre yaz dönemi DYK kursu ve yaz okulu başvuruları e-kurs modülü üzerinden alınacak. Peki, 2022 DYK ve yaz okulu başvuruları ne zaman? Destekleme ve Yetiştirme Kursları ne zaman Detaylar haberimizde...

2022 DYK (Destekleme ve Yetiştirme Kursları) ve yaz okulu başvuru kılavuzu MEB'in internet sitesinden erişime açıldı. Peki, 2022 DYK ve yaz okulu başvuruları ne zaman? Destekleme ve Yetiştirme Kursları ne zaman Detaylar haberimizde...

  • Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmî ve özel örgün eğitim kurumlarında öğrenim gören istekli öğrenciler ile ortaöğretimden mezun olanlara verilen yaz dönemi DYK kursları MEB takvimine göre 4 Temmuz-28 Ağustos tarihleri arasında açılacak.
  •  DYK kurslarında Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri gibi dersleri alacak olan 8'inci sınıf öğrencileri, başvurularını e-kurs.meb.gov.tr üzerinden gerçekleştirecekler.

2022 DYK ve yaz okulu başvuruları ne zaman?

Yaz dönemi destekleme ve yetiştirme kursları ile yaz okulları için öğrenci başvurularının, 15-18 Haziran'da alınacağını bildirdi.

  • Yaz dönemi Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile yaz okulları başvuru süreci, e-kurs modülü üzerinden 6-23 Haziran tarihleri arasında tamamlanacak.
  • Kurs merkezi başvurularının alınması ve il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanması. 6-10 Haziran’da; öğretmen başvurularının alınması, ücretli öğretmen başvurularının il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanması, 11-14 Haziran’da; öğrenci başvuruları ise 15-18 Haziran’da gerçekleştirilecek.
  • 8’inci sınıf öğrencileri için Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve yabancı dil derslerinden kursların açılacak.
  • 12 ve mezun öğrenciler için ise şu derslerden kurs açılacak: Türk dili ve edebiyatı, matematik, fizik, kimya, biyoloji, tarih, coğrafya, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi, yabancı dil, felsefe, psikoloji, sosyoloji, mantık.”

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.