AramaArama
Gıda Hattı

2021 KYK yurt başvuruları tarihi! KYK yurt fiyatları!

9 Temmuz 2021, 17:23
Paylaş
2021 KYK yurt başvuruları tarihi! KYK yurt fiyatları!

2021 KYK yurt başvuruları tarihi! KYK yurt fiyatları! Pandemi nedeniyle 2020 Mart ayından beri eğitime online devam eden üniversite öğrencileri 13 Eylül'de yeni eğitim dönemine yüz yüze eğitimle başlayacak. Peki, KYK yurt başvuruları başladı mı? İşte detaylar...

Üniversitelerde yüz yüze eğitime dönüş açıklaması yapıldığından beri en çok merak edilen konu KYK yurt başvurularının ne zaman başlayacağı oldu. Üniversite eğitimi için yaşadığı şehirden başka bir şehre gidecek olan öğrenciler KYK yurt başvuru tarihini araştırıyor. İşte KYK başvuru tarihleri ile ilgili merak edilenler...

KYK Yurt başvuruları başladı mı?

YKS sınav sonuçlarının 4 Ağustos'ta açıklanacağı biliniyor. YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar için üniversite tercihi dönemi başlıyor. Tercih sonuçları duyurulunca KYK yurt başvurularının alınmasına başlanacak.

KYK yurt başvurusu için adaylar, YURTKUR'dan gelecek olan açıklamayı bekleyecek. KYK yurt başvurularına dair sürecin ne zaman başlayacağı ve takvimin ne zaman açıklanacağı henüz netleşmedi.

2021 KYK yurt fiyatları ne kadar?

2021 yılında KYK yurtlarında kalan öğrencilere aylık yurt ücreti 200 TL'dir. Fakat yüksek standartlı KYK yurtlarında kalan öğrenciler için bu ücret aylık 215-340 TL arasında değişmektedir.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.