AramaArama
Gıda Hattı

2021 KPSS soru ve cevap anahtarları! ÖSYM KPSS cevapları!

2 Ağustos 2021, 12:55
Paylaş
2021 KPSS soru ve cevap anahtarları! ÖSYM KPSS cevapları!
2021 KPSS soru ve cevap anahtarları! ÖSYM KPSS cevapları! 2021 KPSS maratonunun ilk ayağı 1 Ağustos'ta gerçekleştirilecek olan Genel Kültür-Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri sınavları ile başladı. Sınava giren binlerce aday cevap anahtarlarını merak ediyor. Peki, KPSS cevap anahtarı açıklandı mı? İşte detaylar...

2021 KPSS soru ve cevap anahtarları! ÖSYM KPSS cevapları! 2021 KPSS maratonunun ilk ayağı 1 Ağustos'ta gerçekleştirilecek olan Genel Kültür-Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri sınavları ile başladı. Sınava giren binlerce aday cevap anahtarlarını merak ediyor. Peki, KPSS cevap anahtarı açıklandı mı? İşte detaylar...

KPSS Lisans Genel Yetenek Genel Kültür sınavı, 1 Ağustos Pazar günü saat 10.15'te gerçekleşti. KPSS sınavlarının başlamasıyla birlikte sınav soru ve cevaplarının ne zaman yayınlanacağı gündeme gelmişti. Binlerce adayın ter dökeceği 2021 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınavının sonuçları ise yapılan değerlendirmelerin ardından duyurulacak.

2021 KPSS Soru ve cevapları yayınlandı!

ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, bugün yapılan 2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri) oturumlarının temel soru kitapçıkları ile cevap anahtarlarının yüzde 10'ları kurumun internet sitesinde sunuldu. Adaylar, temel soru kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına ise ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebilecek.

2021 KPSS Yorumları

Altı senedir bu sınava giriyorum en kolayı bu sınavdı en sonunda istediğim puanı alacağım #kpss2021

Sınav bence kolaydı geçen seneye göre...Güncel sorular sıkıntı idi...Geçen senenin Türkçesine göre bu seneninki bence kolaydı...

Bu kadar kolay sınav bir daha denk gelmez #kpss2021

Ayşe begüm onbaşı ve salda baya iyi sorulardı

Fen neydi öyle kalem oynatamadım. TÜBİTAK mı hazırladı bu sene?

Hayatımda girdiğim en kolay sınavdır

Da Vinci -Yıldız Kenter-Van-Ayşe Begüm Onbaşı #kpss2021r

2021 yılında Azerbaycan da düzenlenen şampiyona da gururumuz olan cevabını yapamayan yoktur her halde :)r

Teşekkürler Ayşe Begüm Onbaşı ve Van Gölü +2 puan kazandım #kpss2021

Deyrulzafaran Manastırı bilgisine sınavdan bir gün önce denk gelip "Bunu da sormazlar" deyip geçmişimdir ve sınavda çıkmıştır Yüzünü eliyle kapatan insan #kpss2021#kpss2021 tesla edison sorusunda beyni yananlar

KPSS | A Grubu ve Öğretmenlik cevap anahtarı açıklandı mı?

A Grubu ve Öğretmenlik soru ve cevapları için tarih ÖSYM tarafından henüz verilmedi. Soru ve cevapların 2 gün içinde açıklanması bekleniyor.

KPSS İkinci oturum saat kaçta?

Eğitim Bilimleri, KPSS ikinci oturum saat 14:45 ile saat 16:25 arasında gerçekleştirilecek.

KPSS İkinci oturum kaç saat?

Yalnızca öğretmen adaylarının katılacağı Eğitim Bilimleri oturumunda adaylara 80 soruyu cevaplamaları için 100 dakika süre tanınacak.

2021 KPSS Sınav ve sonuç tarihleri

KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Alan Bilgisi)

Sınav tarihi: 7-8 Ağustos 2021

Sonuç tarihi: 16 Eylül 2021

KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT)

Sınav tarihi: 15 Ağustos 2021

Sonuç tarihi: 16 Eylül 2021

2021 KPSS sınavı ne zaman, saat kaçta? 

1 Ağustos 2021 tarihinde uygulanacak 2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı iki oturum şeklinde gerçekleşecek.

Genel Yetenek-Genel Kültür sınavı saat 10.15'te başlayacak ve 130 dk sürecek.

Eğitim Bilimleri sınavı saat 14.45'te başlayacak ve 100 dk sürecek.

Adaylar, sınavın sabah oturumlarında saat 10.00’dan sonra; öğleden sonra oturumlarında ise saat 14.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklar.

KPSS 2021 Lisans ne zaman?

KPSS Genel Yetenek – Genel Kültür – Eğitim Bilimleri sınavı, 1 Ağustos 2021 tarihinde saat 10.15'te yapılacak.

2021 KPSS sonuçları

Adaylar, yerleştirme sonuçlarına 14 Temmuz 2021'den itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile erişebileceklerdir.

2021 KPSS günü açık olacak nüfus müdürlükleri 

Sınava girecek adaylardan, T.C. Kimlik Kartını kaybeden, T.C. Kimlik Kartında fotoğrafı bulunmayan, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumda olanlar için sınav yapılacak merkezlerdeki ekte sunulan İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce 1 Ağustos 2021 Pazar günü 07.00 ile 14.30 saatleri arasında açık tutulacak ve söz konusu Müdürlüklere başvuran adaylara, müdürlük personeli tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya fotoğraflı, barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir.

Lisans KPSS kaç yılda bir yapılır?

Kpss Lisans sınavı her yıl yapılmaktadır ama bu sınavın pek çok alt dalı olduğu için her sene her lisans mezunu farklı durumlar ile sınava girebilmektedir. Bu durumlarda KPSS A ve KPSS B grubunu ortaya çıkarmıştır.

KPSS lisans atamaları ne zaman?

"Adaylar, KPSS-2021/1 merkezi yerleştirmeleri için 1-8 Temmuz, KPSS-2021/2 merkezi yerleştirmeleri için 22-29 Aralık'ta tercih yapabilecek.

KPSS puan sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS sonuçları, ÖSYM tarafından 24 Aralık açıklanacak. Sonuçlar açıklandığı an ÖSYM'nin sonuç açıklama platformu olan https://sonuc.osym.gov.tr/ adresinden öğrenilebilir durumda olacak.

Lisans KPSS her sene olur mu?

Kpss'de lise, önlisans ve lisans mezunları Kpss B sınavına katılırlar. Sınav 2 senede bir olur.  Lisans mezunlarında öğretmen adayları ve alan mezunları (kamu yönetimi, işletme, maliye..) için her sene sınav yapılır.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.