AramaArama
Gıda Hattı

2021 DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

29 Ağustos 2021, 18:23
Paylaş
2021 DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?
2021 DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? DGS tercih sonuçları, dün başlayan tercih süresinin ardından gündemde. DGS tercihini yapan adaylar, 2 yıllık ön lisans eğitimlerini 4 yıllık lisans eğitimine tamamlamak istiyor. İşte DGS tercih sonuçları ile ilgili ayrıntılar

2021 DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? DGS tercihleri ne zaman açıklanacak? Yüzbinlerce öğrenci heyecanla tercih sonuçlarını bekliyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tercih işlemleri 27 Ağustos'ta başladı. Peki, merakla beklenen DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ayrıntılar...

DGS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM DGS yerleştirme sonuçları için resmi bir tarih açıklamadı. Ancak 25 Eylül - 02 Ekim 2020 tarihleri arasında tercihleri alınan 2020 DGS tercihleri 5 gün sonra 7 Ekim tarihinde açıklanmıştı. Bu sene de 7 Eylül 2021 tarihinde son bulacak tercihlerin ardından 1 hafta içerisinde açıklanması bekleniyor.

Adaylar, tercihlerini bireysel olarak ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak elektronik ortamda yapabileceklerdir.

DGS yerleştirmeleri neye göre yapılıyor, öncelik sırası var mı? DGS yerleştirme nasıl yapılacak?

Yerleştirme işleminde, 2021-DGS Başvuru kılavuzunda yer alan ilke ve kurallar uygulanacaktır. Adaylar tercihlerini yapmadan önce İlgili kılavuzu dikkatlice incelemeleri ve tercih süresince yayımlanan tablolardan yararlanmaları gerekmektedir.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.