AramaArama
Gıda Hattı

2021 Aşı Sorgulama nasıl yapılır? E Nabız girişi nasıl yapılır?

25 Temmuz 2021, 17:45
Paylaş
2021 Aşı Sorgulama nasıl yapılır? E Nabız girişi nasıl yapılır?

2021 Aşı Sorgulama nasıl yapılır? E Nabız girişi nasıl yapılır? Ülkemiz de son olarak 16'ya düşen aşılama vatandaşlar tarafından merakla takip ediliyor. Aşı yaşının kaça düştüğünü, aşı sırasının gelip gelmediğini SMS ve e-Nabız üzerinden nasıl öğrenileceği merak ediliyor. İşte detaylar...

Küresel yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele sürecinde geliştirilen aşılardan  BiNTech ve CoronaVac aşılarının ülkemize gelmesiyle aşı çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Aşı sorgulama e-Nabız sistemi ve SMS ile yapılabiliyor. Peki aşı sorgulama nasıl yapılır?

Aşı Sorgulama nasıl yapılır?

Aşılanıp aşılanmayacağımızı ya da sıranın bize gelip gelmediğini nasıl öğreneceğiz? diye merak edenler, E-Nabız sisteminden ya da 2023'e 'Aşıla' yazıp SMS atarak öğrenebileceksiniz. Aynı zamanda hastaneye gelemeyen vatandaşların evlerine gidilerek aşı uygulaması gerçekleştirilecek.

Yeni risk grupları tanımlandı!

Kovid-19 ile mücadele kapsamında başlatılan aşılama programı, belirlenen gruplara sıra geldikçe ilerlemeye devam ediyor. Bugünden itibaren 16 yaş ve üstü vatandaşlar da randevu alarak aşılarını yaptırabilecek.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.