Gıda Hattı

2016'da hayvancılığa 3.2 milyar TL destek

25 Ocak 2016, 14:53
Paylaş
2016'da hayvancılığa 3.2 milyar TL destek

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, 2016 yılında hayvancılığa 3.2 milyar TL destek verileceğini bildirdi. Çelik, yarın hayvan üreticileriyle telefon görüşmeleri yaparak, sorularını da yanıtlayacak.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Bakan Faruk Çelik’in kendi twitter hesabı üzerinden bir açıklama yaparak, 2016 yılında hayvancılığa 3.2 milyar TL destek verileceğini söylediği kaydedildi.

Açıklamada, “Bakan Çelik, sosyal paylaşım sitesi Twitter’da kendi hesabı üzerinden, hayvancılık sektörünü yakından ilgilendirecek değerlendirmelerde bulundu. 2015 yılında 53 kalemde dağıtılan hayvancılık desteklerinin 2016 planlamasında da sektör için büyük önem taşıdığını belirten Bakan Çelik, bu yıl içinde hayvancılığa 3.2 milyar TL destek verileceğini açıkladı” denildi.

Faruk Çelik, hayvan üreticileriyle telefon görüşmesi yapacak

Açıklamada, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in, üreticilerle telefon görüşmeleri kapsamında yarın hayvan üreticilerinin sorun ve taleplerini dinleyeceği bilgisine de yer verildi.

Yarın (26.01.2016) saat 09.30’da, 0 530 104 37 80 no’lu hattan hayvan üreticileriyle bizzat görüşecek olan Bakan Çelik, Twitter’dan yaptığı duyuruda söz konusu görüşmelerde özellikle hayvancılık sektörüne yönelik destekler üzerinde durulacağını belirtti.

faruk-celik-sut-ureticileri-gidahattiGeçtiğimiz haftalarda yaptığı telefon görüşmelerinde çeltik, süt ve su ürünleri üreticilerinin talep ve sorunlarını dinleyen Bakan Çelik’in bu uygulaması önümüzdeki günlerde de sürecek.

Telefon görüşmeleri ile üreticilerin sorunlarını dinleyen Bakan Faruk Çelik'in, tarım ve gıda sektör temsilcileri ile yaptığı toplantılarda dile getirilen sorunlar ve çözüm önerileri doğrultusunda da çalışmalar yapılıyor. Çelik, kısa süre önce süt üreticileri ile süt sanayicileri ile yaptığı toplantıların ardından tarımsal desteklemeler yoluyla, Türkiye'nin gıda ihracatında rekabet gücünün artırılması amacıyla başta çiğ süt destekleri olmak üzere tarımsal desteklerin yeniden düzenleneceği ve sadeleştirileceğini dile getirmişti.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.