AramaArama
Gıda Hattı

2014’teki ciro artışıyla Avrupa’da şampiyon!

11 Mart 2015, 16:21
Paylaş
2014’teki ciro artışıyla Avrupa’da şampiyon!

Unilever Food Solutions Türkiye, 2014 yılında elde ettiği %16 ciro artışıyla Unilever’ın ev dışı gıda sektöründe faaliyet gösterdiği 74 ülke arasında ‘Avrupa Büyüme Şampiyonu’, dünyada ise dördüncü oldu.

Türkiye’de ev dışı tüketim pazarının toplam büyüklüğünün cirosal olarak 50 milyar TL civarına ulaştığını belirten Unilever Food Solutions Orta Asya ve İran Genel Müdürü Önder Arsan, “Bugün Türkiye’de 77 bin restoranda, her gün milyonlarca öğün yemek yeniliyor. Unilever Food Solutions Türkiye olarak, müşterilerimizi yeni ürün ve konseptlerimizle destekleyerek sektörün gelişimine katkıda bulunuyoruz. 2014 yılındaki çalışmalarımızın sonucunu yüzde 16’lık ciro artışıyla aldık ve tüm Unilever Food Solutions ülkeleri arasında ‘Avrupa Büyüme Şampiyonu’ olduk. Genel sıralamada ise dünya dördüncüsüyüz. Bu başarı bize gelecek projelerimiz için güç veriyor.” diye konuştu.

Türkiye’de Knorr, Lipton, Carte d’Or, Calve, Hellmann’s, Rama, Sana ve Becel’i bünyesinde bulunduran Unilever Food Solutions’a ait ürünler, her iki işletmeden biri tarafından tercih ediliyor.

2013 yılında hayata geçirdiği ‘Gıda Atığını Önleyelim” projesiyle ev dışı tüketim sektöründeki gıda atığını azaltarak profesyonel mutfakları daha verimli hale getirmeyi ve doğaya olan olumsuz etkiyi azaltmayı amaçlayan Unilever Food Solutions, geçen yıl da ‘sürdürülebilir’ restoranlar yaratmak hedefiyle ‘Yeşil Nesil Restoran Hareketi’ni başlattı.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.