AramaArama
Gıda Hattı

20 Yaş üzerine aşı geldi mi? 20 yaş üstü aşılama ne zaman?

20 Haziran 2021, 11:29
Paylaş
20 Yaş üzerine aşı geldi mi? 20 yaş üstü aşılama ne zaman?

20 Yaş üzerine aşı geldi mi? 20 yaş üzeri aşı ne zaman? Kısa süre içerisinde 30 yaş üstü aşılama işlemlerinin başlaması üzerine 20 yaş üzeri aşının ne zaman geleceği merak konusu oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son olarak 30 yaş üstü vatandaşların aşı sırasının geldiğini duyurdu. Vatandaşlar en yakın hastane ve sağlık ocaklarında randevu almadan aşı olabiliyor. Peki 20 yaş üstü aşılama ne zaman başlayacak?

20 yaş üstü aşılama ne zaman başlayacak? 

Sağlık Bakanı Koca "Aşı programında yer alan 18 YAŞ ÜSTÜ NÜFUSUN %50’SİNİN tam doz veya ilk doz aşısı tamamlanmış durumda. Program, kısa sürede, beklediğiniz başarıya ulaşacak. Aşısı henüz yapılmayanların sayısında geri sayım başladı." açıklamasında bulundu.

20 yaş üstü aşılama için kesin tarihin açıklanması bekleniyor.

e-devlet MHRS randevu almak için tıklayın

MHRS Randevu Nasıl Alınır?

MHRS Randevu alma ana kanalları şu şekildedir: ALO 182 çağrı merkezi, MHRS web sitesi (https://www.hastanerandevu.gov.tr / https://www.mhrs.gov.tr), MHRS mobil uygulaması

Web'den randevu almak için; Daha önceden üyelik kaydınız yok ise "Randevu Al" butonuna tıkladıktan sonra gelen ekrandan "Üye Ol" seçeneğini tıklayarak üyelik işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer üyeliğiniz mevcut ise kimlik numaranız ve şifrenizle istediğiniz hastane ve hekimi seçerek randevunuzu oluşturabilirsiniz.

MHRS mobilde randevu almak için ise akıllı cihazınızın uygulama marketinden MHRS uygulamasını indirerek üyelik kaydınız yoksa oluşturabilir, var ise kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak randevunuzu alabilirsiniz.

MHRS Telefon Numarası Kaç?

MHRS telefon numarası 182'dir. ALO 182'yi arayarak doktor randevusunu kendinize alabileceğiniz gibi yakınlarınıza da alabilirsiniz. Hasta TC kimlik numarası, randevu alınacak hastane, doktor ve randevu tarih ve saati belirlendikten sonra hastaya yakınlık derecenizi de belirtmelisiniz.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.