Gıda Hattı

19 Mayıs 2022 Perşembe (yarın) hava durumu nasıl olacak? 19 Mayıs kutlanırken hava güneşli olacak mı?

18 Mayıs 2022, 18:52
Paylaş
19 Mayıs 2022 Perşembe (yarın) hava durumu nasıl olacak? 19 Mayıs kutlanırken hava güneşli olacak mı?
19 Mayıs 2022 Perşembe (yarın) hava durumu nasıl olacak? 19 Mayıs kutlanırken hava güneşli olacak mı? Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Yurt genelinde havanın parçalı, yer yer çok bulutlu, güneydoğu kesimleri dışında kalan yerlerin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

19 Mayıs 2022 Perşembe (yarın) hava durumu nasıl olacak?  Yağışların genellikle sağanak ve gök gürültülü sağanak, bu gece saatlerinde Batı Karadeniz'in iç kesimleri ve Kütahya çevrelerinin yüksekleri ile yarın (Perşembe) Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde (2500m üzeri) görülecek yağışların ise karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülmesi bekleniyor. Bu akşam saatlerinde Marmara'nın güney ve doğusu ile Batı Karadeniz kıyılarında, yarın Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Akdeniz'in iç kesimleri ve Doğu Akdeniz'in kuzeydoğusunda beklenen yağışların yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Batı kıyılarında mevsim normallerinin 1-3 derece altında seyredecek hava sıcaklıklarının, ülkenin kuzey ve iç kesimlerinde hissedilir derecede (6-10 derece) azalması bekleniyor.

RÜZGAR: Rüzgarın batı kesimlerde kuzeyli, Doğu Akdeniz kıyıları ile iç ve doğu kesimlerde güney, güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında yer yer kuvvetli (40-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Bu akşam saatlerinde Marmara'nın güney ve doğusunda, yarın Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Akdeniz'in iç kesimleri ve Doğu Akdeniz'in kuzeydoğusunda beklenen yağışların yer yer kuvvetli olacağı tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, lokal su baskını, yerel dolu yağışı, yıldırım düşmesi, yağış anında kuvvetli rüzgar, trafikte aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde bölge genelinin, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden sonra bölgenin doğusunun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

EDİRNE 9°C24°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İSTANBUL 12°C18°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde aralıklı ve yarın sabah saatlerinde hafif olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KIRKLARELİ 8°C21°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

KOCAELİ 11°C19°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

EGE

Parçalı, yer yer çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR 8°C12°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, yarın (Perşembe) aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DENİZLİ 16°C24°C

Parçalı bulutlu

İZMİR 13°C21°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, bu gece ve sabah saatlerinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MANİSA 10°C24°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

AKDENİZ

Parçalı, yer yer çok bulutlu, Doğu Akdeniz kıyıları dışında kalan yerlerin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu gece saatlerinde Isparta ve Burdur çevrelerinde, yarın (Perşembe) Orta Toroslar, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ADANA 17°C27°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, yağışların kuzey çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

ANTALYA 18°C23°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, bu gece saatlerinde iç kesimleri, yarın öğle saatlerinden sonra il geneli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

HATAY 17°C25°C

Parçalı bulutlu

MERSİN 19°C24°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, iç kesimleri yarın öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU

Parçalı, yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Kayseri ve Sivas çevrelerinde görülecek yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ANKARA 9°C15°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, bu gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ÇANKIRI 6°C17°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ESKİŞEHİR 6°C16°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, bu akşam ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KONYA 13°C16°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği, iç kesimlerinin yükseklerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar görüleceği tahmin ediliyor. Akşam saatlerinde kıyı kesimlerinde görülecek yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

BOLU 4°C13°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

DÜZCE 8°C16°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, bu akşam saatlerinde kıyı kesimlerinin yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

SİNOP 13°C16°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ZONGULDAK 12°C15°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, bu akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği, iç kesimlerinin yükseklerinde (2500 metre) yer yer karla karışık yağmur ve kar görüleceği tahmin ediliyor. Yarın (Perşembe) bölge genelinde görülecek yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

AMASYA 10°C15°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ORDU 13°C15°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

SAMSUN 12°C14°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

TRABZON 13°C16°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, yağışların öğle saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra (Hakkari ve Şırnak hariç) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ERZURUM 6°C19°C

Az bulutlu, zamanla parçalı, yer yer çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KARS 6°C19°C

Az bulutlu, zamanla parçalı, yer yer çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MALATYA 12°C26°C

Az bulutlu, zamanla parçalı, yer yer çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

VAN 7°C20°C

Az bulutlu, zamanla parçalı, yer yer çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 11°C28°C

Parçalı ve az bulutlu

GAZİANTEP 13°C27°C

Parçalı ve az bulutlu

SİİRT 15°C29°C

Parçalı ve az bulutlu

ŞANLIURFA 18°C32°C

Parçalı ve az bulutlu

DENİZLERDE HAVA

Marmara ve Ege’de fırtına; Karadeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan, batısı kuzeydoğudan 4 ila 6, akşam saatlerinde batısı 5 ila 7; Doğu Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6, gece saatlerinde 5 ila 7 kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5 m, yer yer 3,0 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerine kadar sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6, gece saatlerine kadar 6 ila 8 kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5m, gece saatlerine kadar 4,0m; Görüş: İyi, yağış anında orta, fırtına anında zayıf.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, kuzeyi aralıklı sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8; Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5, sabah saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğudan, güneyi kuzeybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde; Dalga: 3,0 ila 4,0 m; Görüş: İyi, yağış anında orta, fırtına anında zayıf.

AKDENİZ

Hava Durumu: Az bulutlu; Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4, batısı sabah saatlerinde kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5 m; Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu; Rüzgar: Batı ve güneybatıdan, öğle saatlerinde kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,50m; Görüş: İyi.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.