Gıda Hattı

18 Mayıs 2022 Çarşamba (yarın) hava durumu nasıl olacak? Yerel ve kuvvetli sağanak ve gök gürültüsü geliyor!

17 Mayıs 2022, 19:38
Paylaş
18 Mayıs 2022 Çarşamba (yarın) hava durumu nasıl olacak? Yerel ve kuvvetli sağanak ve gök gürültüsü geliyor!
18 Mayıs 2022 Çarşamba (yarın) hava durumu nasıl olacak? Yerel ve kuvvetli sağanak ve gök gürültüsü geliyor! Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu'nun güneyi, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu, Adana, Ankara, Kırşehir, Yozgat, Nevşehir, Muş, Ağrı, Gaziantep ve Kilis çevreleri, Hatay'ın kuzey kesimleri ile yarın (Çarşamba) Marmara bölge geneli, Zonguldak, Bartın, Düzce, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, Toroslar mevkii, Erzurum, Kars, Burdur ve Antalya'nın kuzeybatısının yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

18 Mayıs 2022 Çarşamba (yarın) hava durumu nasıl olacak? Yerel ve kuvvetli sağanak ve gök gürültüsü geliyor! Yağışların bu akşam saatlerinde Osmaniye, Mersin'in iç kesimleri, Adana'nın kuzeyi, Kahramanmaraş'ın batısı, Niğde ve Kayseri çevreleri ile Aksaray ve Karaman'ın doğusunda, yarın (Çarşamba) Marmara'nın batısında (Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Tekirdağ, Balıkesir'in batısı ile İstanbul'un batı kesimlerinde) yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzeybatı kesimlerde yağışla ve kuzeyli rüzgarla birlikte hissedilir derecede (4 ila 10 derece) azalacağı, iç kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Rüzgarın batı kesimlerde kuzey ve kuzeybatı zamanla kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile iç ve doğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli (40-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların bu akşam saatlerinde Osmaniye, Mersin'in iç kesimleri, Adana'nın kuzeyi, Kahramanmaraş'ın batısı, Niğde ve Kayseri çevreleri ile Aksaray ve Karaman'ın doğusunda, yarın (Çarşamba) Marmara'nın batısında (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir'in batısı ile İstanbul'un batı kesimlerinde) yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, lokal su baskını, yerel dolu yağışı, yıldırım düşmesi, yağış anında kuvvetli rüzgar, trafikte aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, yarın (Çarşamba) Trakya kesimi ile öğle saatlerinden itibaren bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Çarşamba) batısında (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir'in batısı ile İstanbul'un batı kesimlerinde) yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

EDİRNE 16°C27°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Çarşamba) sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

İSTANBUL 16°C24°C

Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

KIRKLARELİ 15°C26°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Çarşamba) sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

KOCAELİ 14°C29°C

Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

EGE

Az bulutlu ve açık, iç kesimleri ile zamanla kuzeyinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR 10°C26°C

Parçalı ve az bulutlu

DENİZLİ 16°C31°C

Parçalı ve az bulutlu

İZMİR 19°C30°C

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu

MANİSA 18°C33°C

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu

AKDENİZ

Parçalı, iç ve doğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu, bölgenin iç kesimleri, Adana çevreleri ile Hatay'ın kuzey kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Osmaniye, Mersin'in iç kesimleri, Adana'nın kuzeyi ve Kahramanmaraş'ın batısında yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ADANA 17°C28°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde il geneli, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra kuzeyi yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bu akşam saatlerinde kuzeyinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ANTALYA 19°C25°C

Parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde iç kesimleri, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra kuzeybatısı yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

HATAY 16°C26°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kuzey kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MERSİN 18°C25°C

Parçalı bulutlu, bu akşam ve yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra iç kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bu akşam saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU

Parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde bölgenin güney kesimleri ile Ankara, Nevşehir, Yozgat ve Kırşehir çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Niğde ve Kayseri ile Aksaray ve Karaman'ın doğusunda yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ANKARA 11°C27°C

Parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ÇANKIRI 8°C28°C

Parçalı bulutlu

ESKİŞEHİR 13°C28°C

Parçalı bulutlu

KONYA 11°C27°C

Parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (çarşamba) öğle saatlerinden sonra Zonguldak, Bartın ve Düzce çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU 9°C25°C

Parçalı, yarın (çarşamba) zamanla çok bulutlu

DÜZCE 11°C29°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (çarşamba) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KASTAMONU 7°C26°C

Parçalı, yarın (çarşamba) zamanla çok bulutlu

ZONGULDAK 14°C25°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (çarşamba) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

AMASYA 10°C31°C

Parçalı ve az bulutlu

ORDU 12°C24°C

Parçalı ve az bulutlu

SAMSUN 13°C25°C

Parçalı ve az bulutlu

TRABZON 13°C21°C

Parçalı ve az bulutlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, doğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Kars, Erzurum, Ağrı, Iğdır, Van, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ERZURUM 2°C19°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KARS 1°C19°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MALATYA 11°C24°C

Parçalı ve az bulutlu

VAN 6°C17°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın (Çarşamba) yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, batısının yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Gaziantep ve Kilis çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 11°C26°C

Parçalı ve az bulutlu

GAZİANTEP 14°C26°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

SİİRT 15°C26°C

Parçalı ve az bulutlu

ŞANLIURFA 16°C29°C

Parçalı ve az bulutlu

DENİZLERDE HAVA

Marmara’da fırtına, Kuzey Ege’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Az bulutlu, batısı öğleden sonra gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Karadeniz'de güney ve güneybatıdan 3 ila 5, sabahtan itibaren kuzeybatıdan 5 ila 7; Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5, sabahtan itibaren kuzeyi 6 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, sabahtan itibaren 2,5 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Az bulutlu, öğleden sonra gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 2 ila 4, zamanla 4, öğleden itibaren kuzeydoğudan 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0 m, öğleden sonra 2,0 ila 3,0 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Az bulutlu, kuzeyi öğleden sonra gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey Ege'de güney ve güneybatıdan 2 ila 4, öğleden sonra kuzeyi kuzeydoğudan 5 ila 7; Güney Ege'de batı ve kuzeybatıdan, sabahtan itibaren güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5 m, kuzeyi öğleden sonra 2,0 ila 3,0 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Az bulutlu; Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5 m; Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan, öğleden itibaren güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,50m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.