AramaArama
Gıda Hattı

12-15 yaş grubundaki çocuklara tek doz aşı önerisi!

14 Eylül 2021, 09:16
Paylaş
12-15 yaş grubundaki çocuklara tek doz aşı önerisi!

İngiltere Hükümeti, Covid-19 salgınının okullarda yayılmasını azaltmak için 12 ve 15 yaş grubuna tek doz aşı yapılması önerisini değerlendiriyor.

İngiltere’de yeni eğitim ve öğretim döneminin başlamasıyla birlikte Covid-19 vaka sayılarının artmasına yönelik endişeler, aşılama konusunda yeni bir öneriyi de beraberinde getirdi.

12-15 yaş arasındaki çocuklara tek doz aşı önerisi

Ülkedeki halk sağlığı yetkilileri hükümete, salgının okullarda yayılmasını azaltmak için 12-15 yaş grubu çocuklara tek doz aşı yapılması önerisinde bulundu. Hükümetin söz konusu öneriye ilişkin kararını, yakında açıklaması bekleniyor.

İngiltere hükümetinin Sağlık Danışmanı Chris Whitty, okullardaki bulaşmanın eğitime etkilerini düşündükten sonra söz konusu kararı aldıklarını belirtti. Hükümetin Baş Tıbbi Danışman Yardımcısı Jonathan Van-Tam da, hükümetin kabul etmesi halinde 12 ila 15 yaşındakilere tek doz Pfizer-BioNTech aşısının yapılacağını, söz konusu uygulamanın mümkün olan en kısa sürede başlaması gerektiğini kaydetti.

Sağlık Bakanı, ebeveynler izin vermese de çocukların aşı olabileceğini açıklamıştı

Sağlık Bakanı Sajid Javid 8 Eylül'de yaptığı açıklamada, 12 ila 15 yaşındakilere aşı yapılmadan önce ebeveynlerinin onayının alınacağını, ancak çocukların aile onay vermese de aşı olabileceğini belirtmişti.

İHA

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.