Gıda Hattı

10. Yılını Kutlayan Danone Tikveşli A.Ş.'nin Genel Müdürü Serpil Timuray:

22 Mayıs 2008, 02:48
Paylaş

Çiftçimize desteğimiz artarak sürüyor, el ele büyüyoruz!

Danone Tikveşli A.Ş.’nin, AB sürecinde köklü ve kalıcı bir hayvancılık politikası oluşturulması amacıyla yürüttüğü ‘Danone Çiftçi Geliştirme Programı’ kapsamında başlatılan ‘Köy Sağlıklı Süt Üretim Tesisi’, Babaeski'ye bağlı Yeniköy’de hizmete girdi.‘Köy Sağlıklı Süt Üretim Tesisi’nin açılışı, Danone Tikveşli’nin 10. yıl kutlamaları çerçevesinde Türkiye’de bulunan Groupe Danone Yönetim Kurulu Başkanı Franck Riboud, Danone Uluslar Kupası hamisi efsanevi futbolcu Zinedine Zidane ve Tarım ve Köyişleri Bakanı M. Mehdi Eker’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Danone Tikveşli A.Ş. Genel Müdürü Serpil Timuray, Süt Sağım, Soğutma ve Yem hazırlama ünitelerinden oluşan tesisin, Türkiye’de süt üretim potansiyeli yüksek olan bölgelerdeki köyler için çok iyi bir örnek olacağını, süt üretimine dönük yatırımların artmasına ve sosyo-ekonomik standartların yükselmesine yol açacağını söyledi.

‘Köy Sağlıklı Süt Üretim Tesisi’ uygulamalı verilecek üretim, hijyen, hayvan besleme ve sağlık izleme eğitimleriyle süt üreticilerinin bilinçlendirilmesini sağlayacak. Tesisi Sağım Sistemi ile hayvancılığın, çiğ süt kalitesi ve verimliliğinin geliştirilmesi; Yem İşleme Ünitesi ile yem maliyetlerinin minimuma indirilerek üreticilerin verimlilik artışına paralel kazanımlarının artırılması hedefleniyor.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.